CoolSculpting – efekty, wskazania, przeciwwskazania

CoolSculpting to narzędzie stosowane do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg cieszy się od kilku sezonów ogromnym zainteresowaniem. Jakie daje efekty? Kiedy warto zdecydować się na niego? Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zamrażania komórek tłuszczowych?

CoolSculpting – efekty zabiegu

Popularne od lat zamrażanie komórek tłuszczowych to jedna z usług medycyny estetycznej. Zabieg polega na kosmetycznym modelowaniu ciała poprzez schłodzenie niechcianych komórek tłuszczowych, doprowadzając je tym samym do trwałego obumarcia. Najlepsze efekty zauważyć można dopiero po pewnym czasie – z reguły trzeba na nie poczekać około 3 miesiące. Rezultat zwykle jest na tyle zadowalający, że nie wymaga żadnych powtórzeń. Niekiedy jednak pacjentka, po konsultacji ze specjalistą, może zdecydować się na kolejny coolsculpting. W takim wypadku konieczny jest odstęp czasowy (około 3-4 miesiące od poprzedniej sesji).

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej jest trwałe? O ile zniszczone niską temperaturą komórki zanikają na zawsze, to wymodelowana w ten sposób sylwetka może wrócić po kilku miesiącach do poprzedniego stanu, jeśli pacjentka będzie unikać ruchu i stosować niewłaściwe zasady odżywiania. Trzeba przy okazji podkreślić, że CoolScuplting to jedynie rzeźbienie ciała, a nie zrzucania nadwagi. Zamrażanie tkanki tłuszczowej ma jedynie pomóc osiągnąć pewien efekt estetyczny, ale nie jest lekarstwem na problem nadmiaru masy ciała. Otyłość i nadwaga wymagają diety i ćwiczeń. CoolSculpting powinien być traktowany jako dodatek, który podkreśli efekt skutecznego odchudzania.

Dla kogo zabieg?

Wobec powyższych informacji, nietrudno domyślić się, ze zamrażanie tkanki tłuszczowej dedykowane jest przede wszystkim osobom o małej nadwadze lub przeciętnej wielkości fałdach w obrębie np. brzucha, pośladków, ramion czy tułowia. Osoby ze skrajną otyłością nie osiągną spodziewanych efektów, ponieważ duża ilość nadmiernych kilogramów ogranicza możliwość jakiegokolwiek modelowania sylwetki. W takim wypadku zalecane jest najpierw redukowanie tkanki tłuszczowej za pomocą ruchu i diety, a dopiero w następnym etapie poddanie się zabiegowi. CoolSculpting nigdy nie jest też wykonywany u pacjentek w ciąży i karmiących piersią. Zamrażanie komórek tłuszczowych nie jest również wskazane przy występowaniu niektórych rodzajów blizn.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here