Czym jest laser frakcyjny CO2?

Ostatnie lata przyniosły spory rozwój w dziedzinie dermatologii. Jedną z obecnie stosowanych technik leczenia urazów skóry jest laser frakcyjny CO2. Jak powstało to narzędzie, jak działa i kiedy jest stosowane? Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Laser frakcyjny CO2 w dermatologii

Laser frakcyjny CO2 uznawany jest za jedno z najważniejszych osiągnięć techniki w dermatologii. Jego głównym atutem jest wytwarzanie światła o mikroskopijnej średnicy. Tak cienka wiązka może bez problemu przenikać w głębokie warstwy skóry i stworzyć na jej powierzchni siateczkę zdrowych tkanek.
Ponieważ laser nie uszkadza skóry, a jedynie stymuluje powstawanie nowych tkanek, jest metodą o doskonałej skuteczności. Jest stosowany w leczeniu objawów starzenia, rozstępów, blizn, uszkodzeń słonecznych, płytkich zmian naczyniowych. Gojenie po zabiegu laserowym jest bardzo szybkie, a efekty nieporównywalne z innymi technikami.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg laserowy jest wyjątkowo mało inwazyjny. Nie narusza skóry i nie jest bolesny, w czasie jego wykonywania możliwe jest odczuwanie jedynie delikatnego mrowienia. Przed użyciem lasera zmienione miejsce jest dodatkowo znieczulane maścią.
Do zabiegu trzeba odpowiednio się przygotować, unikając ekspozycji na słońce, leków i kosmetyków światłoczułych. Sam zabieg trwa krótko – nakierowywany na uszkodzoną skórę laser wytwarza wiązkę światła, która wnika wgłąb skóry i stymuluje ją do regeneracji. W przypadku rozległych albo bardzo poważnych zmian na skórze, zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy kilkukrotnie powtórzyć.

Leczenie laserem frakcyjnym – gdzie na zabieg?

Gdzie wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2? Gabinety, oferujące tę technologię, mieszczą się w wielu większych miastach. Ta metoda leczenia staje się bowiem coraz popularniejsza.
Wybierając gabinet, warto sprawdzić jego opinie, upewnić się, że pracują w nim specjaliści używający dobrej jakości, posiadającego odpowiednie atesty sprzętu. Przed zabiegiem należy przejść kwalifikację, a potem odpowiednie przygotowanie. Również po zabiegu skóra wymaga odpowiedniego traktowania, o czym pacjent zostanie poinformowany w gabinecie, w którym wykonywany jest zabieg laserem frakcyjnym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here