Garnki żeliwne

Garnki z żeliwa do kupienia są na sztuki lub w kompletach. Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujemy, między innymi ze względu na cenę takich garnków, warto decydować się tylko na takie, które rzeczywiście będą przydatne. Jakie garnki żeliwne powinny znaleźć się w każdej kuchni?

Patelnia i brytfanna

Żeliwna brytfanna i patelnia z tego materiału, to obowiązkowy element wyposażenia kuchni, bowiem naczynia z tego materiału są najlepsze do przygotowywania mięs. Żeliwo długo utrzymuje ciepło potrawy, co przy przygotowywaniu mięsa ma bardzo duże znaczenie. W takim naczyniu pieczenie mięsa na wolnym ogniu jest bardzo łatwe. W ten sposób można piec mięso nawet przez kilka godzin, nie ryzykując jego przypalenia. Przygotowane zaś, będzie bardzo dobrze upieczone, kruche i soczyste. Oczywiście w przypadku brytfanny, przy pomocy której będziemy piec także w piekarniku, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Brytfanna bowiem powinna bez problemu mieścić się do piekarnika, a jej wkładanie do środka i wyciąganie nie powinno sprawiać trudności. Jeśli będzie zbyt duża, może być jednak inaczej.

Średnie garnki

Kupując garnki żeliwne, warto postawić na te w średnich rozmiarach. Będą najczęściej używane. Zbyt małe, mogą być poważnym utrudnieniem przy przygotowywaniu większej ilości danej potrawy. Zbyt duże będą drogie i najczęściej nie w pełni wykorzystywane. Samo ich użytkowanie będzie zaś wiązać się z dużymi kosztami, podgrzewanie potraw w większym garnku jest zawsze bowiem droższe niż w średnim.

Pokrywki powinny być wymienne

Aby ułatwić sobie gotowanie, warto stawiać na garnki o standardowych rozmiarach. Wybierając takie, można mieć pewność, że pokrywki do nich nie będą wymienne. Najczęściej bowiem to one – w przypadku każdego typu garnków – ulegają uszkodzeniom. Przypadkowe upuszczenie na podłogę, często powoduje zniszczenie takiej pokrywki. Wybierając garnki nietypowe, można mieć problem z zakupem nowych pokrywek.

Cena ma znaczenie

Garnki żeliwne są bardzo trwałe, jednak ich zakup to duży wydatek. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić ich nieco taniej. Przed kupieniem tego typu garnków, warto porównać oferty kilku sklepów, przeanalizować też ceny garnków żeliwnych w sklepach online. Z pewnością uda się znaleźć garnki w bardzo różnych cenach.

Garnki żeliwne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here