Wątroba jest gruczołem wielofunkcyjnym u wszystkich kręgowców. Zajmuje górne części nadbrzusza. Pełni bardzo ważne funkcje. Wątroba ma duże zdolności regeneracyjne. W organizmie człowieka narażona jest na różne uszkodzenia. Choroby wątroby stanowią poważny problem. Jak boli wątroba?

Jak boli wątroba?

Jak boli wątrobaKażdy z nas powinien rozpoznać objawy bolącej wątroby. Największy narząd wewnętrzny człowieka może zacząć chorować. Schorzenia wątroby to: żółtaczka, zapalenie wątroby, nowotwory wątroby i toksyczne uszkodzenia. Ból wątroby jest ostry, silny i występuje w prawym boku pod żebrami. Odczuwając, taki ból powinniśmy, natychmiast udać się do lekarza. Chrońmy, naszą wątrobę unikając: tytoniu, alkoholu, przetworzonej żywności, produktów zawierających aflatoksyny i metale ciężkie. Jedzmy dużo warzyw i owoców. Unikajmy spożywania dużej ilości tłuszczu. Pijmy napary z ziół, aby złagodzić ból. Najlepszy jest napar z brzozy. Odpowiednia ilość wody również oczyszcza nasz organizm. Otyłość i nieodpowiednia dieta również obciąża naszą wątrobę. Należy prowadzić zdrowy styl życia. Kiedy już wiemy, jak boli wątroba, powinniśmy być ostrożni. Warto się zaszczepić przeciwko zakażeniom wirusowym. Szczepionki te są dostępne dla każdego. Kiedy uszkodzimy, wątrobę nie będzie, ona w stanie prawidłowo funkcjonować. Nie da się żyć, bez sprawnie funkcjonującej wątroby. Oprócz ostrego bólu występującego nad żebrami wyróżniamy kilka innych nietypowych objawów chorej wątroby. Zaliczamy do nich: odczuwanie suchości w ustach, problemy z zasypianiem, ból stawów, ból mięśni, wahania nastroju, krwawienie z nosa i problemy z koncentracją.

Nie lekceważmy objawów

Nie lekceważmy tych objawów. To znak ostrzegawczy dla nas. Wątroba nieustannie produkuje żółć i uczestniczy w przemianach białek, tłuszczy i węglowodanów. Niszczy toksyny, które dostają się przez nasz przewód pokarmowy. To bardzo pracowity narząd. Odtruwa cały nasz organizm. Przechowuje witaminy A, D i gromadzi znaczne zapasy żelaza. Neutralizuje szkodliwe odpady, które trafiają do naszego organizmu z lekami lub pożywieniem. Sama wątroba nie boli, nie jest unerwiona. Jednak obrzmiewa pod nadmiarem pracy i naciska na unerwioną torebkę wątrobową. Wtedy odczuwamy ostry i silny ból pod żebrami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here