Jak często kąpać psa?

Pies jest niewątpliwie najlepszym przyjacielem człowieka. To prawda i wie to każdy, kto miał takiego czworonożnego pupila. Zbliżają się święta i co niektórzy w myśl powyższej zasady, będą chcieli zakupić psa jako prezent bożonarodzeniowy. I od razu łapię się w tym momencie za głowę. Naprawdę, jak ludzie potrafią być bezduszni i naiwni. Pies nie może być prezentem. To tak, jakby kobieta rodziła dziecko i oddała je w prezencie np. swojej siostrze albo koleżance. Może i drastyczne i na wyrost porównanie, jednakże mechanizm jest podobny.

Jak często kąpać psa?Czemu zapominamy, że zwierzęta też mają uczucia, kochają i się przywiązują? Najczęściej taki piesek zakupiony pod choinkę bardzo szybko się nudzi. Nic dziwnego, w końcu każdy „prezent” się w końcu musi znudzić. A do tego ten akurat prezent jest bardzo uciążliwy. Nie można odstawić go w kąt i zapomnieć o nim. Apeluje do wszystkich ludzi, aby zakup, adopcję psa zawsze bardzo dobrze przemyśleć. Pies jest najlepszym, najwierniejszym przyjacielem. Jest słodki i malutki zwłaszcza w szczenięcym okresie. Jednak każdy pies dosyć szybko wyrasta z tego okresu i czasem okazuje się, że ten mały pies staje się dużym psem. Za dużym na 2 pokojowe mieszkanie w bloku. Pies to także obowiązek. Trzeba regularnie go karmić, wychodzić na spacery, pielęgnować. Zajmowanie się psem nie należy do najłatwiejszych zadań, musimy zdawać sobie z tego sprawę.

Musimy wiedzieć np. jak często kąpać psa, ile razy podawać mu jedzenie

Wszystko jest zależne oczywiście od wieku, rasy, trybu życia zwierzaka. Dla niektórych może to jest banalne, jednakże poprzez np. częste mycie możemy zaszkodzić psu. Nie każdy wie, że szczeniąt raczej nie powinno się kąpać, a dorosłe psy w zależności od konieczności i raczej w wodzie bez dodatkowych detergentów.

Zanim podejmiemy się opieki nad psem warto poznać chociaż kilka podstawowych zasad, które mogą pomóc we wspólnym życiu pod jednym dachem. I kiedy podejmiemy decyzję o zakupie psa to powinniśmy być przekonani o tym, że pies staje się równoprawnym członkiem rodziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here