Jak jeść figi?

Wiemy jak wiele przyjemności sprawia nam jedzenie. Jeszcze więcej przyjemności może nam sprawiać próbowanie nowych, nieznanych smaków. Do takowych możemy zaliczyć egzotyczne owoce, do których mamy łatwy dostęp na naszym rynku. Nieocenionym owocem zarówno pod względem walorów smakowych jak i jego właściwości jest figa.

Jak jeść figi?Te egzotyczne owoce o nazwie figa, posiadają wiele wyjątkowych wartości odżywczych. Szczególnie cenione są figi suszone, gdyż to one zawierają wiele bardzo ważnych dla funkcjonowania organizmu, pierwiastków. Suszone figi w 100 gramach zawierają taką samą ilość wapnia, jaka znajduję się w szklance mleka. Ich korzystny wpływ działa przeciwko osteoporozie. Są więc idealne dla osób starszych, kobiet po menopauzie, małych dzieci, osób z niedoborem witaminy D, osób palących papierosy i nadużywających alkohol. Suszone figi są również idealnym środkiem na zaparcia, gdyż zawierają bardzo dużą ilość błonnika, który pobudza pracę jelit oraz wpływa na obniżenie cholesterolu, chroniąc przed miażdżycą i chorobami serca. Figi są także źródłem potasu, który obniża ciśnienie krwi. Sok z fig polecany jest dla osób z anemią. Ponad połowa figi to magnez, który stabilizuje pracę układu nerwowego oraz funkcjonowanie i aktywność mózgu. Idealny owoc dla osób żyjących w stresie, mających problem ze snem oraz pracujących ciężko zarówno umysłowo jak i fizycznie.

Świeże figi powinny być delikatne i miękkie w dotyku, mieć intensywny, wyraziście fioletowy kolor, najlepiej pokryte białym nalotem, który świadczy o tym, że są idealnie dojrzałe i soczyste (jest to wytrącony cukier,a nie pleśń). Należy je przechowywać w chłodnym miejscu.

Zatem, jak jeść figi?

Otóż figi wystarczy umyć i pokroić na ćwiartki lekko rozchylając je lub na połówki. Owoców nie obiera się ze skórki, a miękki i delikatny miąższ najlepiej zjeść łyżeczką.
Jak się okazuje, często nasza wiedza zostaje uzupełniona w bardzo cenne informacje. Ciężko byłoby sądzić, że taki mały owoc, może mieć tyle dobrego dla naszego organizmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here