Jak kłaść płytki?

Pięknie położona glazura i terakota jest prawdziwa ozdobą mieszkania. dobrze dobrane kolorystycznie płytki, sprawiają, że mieszkanie staje się wyjątkowym miejscem, w którym miło spędza się czas.

Odpowiedni wybór przekłada się również na łatwość użytkowania i czyszczenia. Płytki są materiałem bardzo praktycznym i głównie zastosowanie mają w łazienkach i kuchniach, ponieważ w tych miejscach jest dużo kontaktu z wodą. Wiedzą zwłaszcza o tym rodzice, którzy mają dzieci. Maluchy uwielbiają chlapać się w wannie. Łazienka staje się wtedy jednym wielkim basenem. Gdyby nie płytki, byłoby duże ryzyko wystąpienia w takim miejscu wilgoci, grzybów i pleśni, co jest niebezpieczne dla zdrowia.

Jak kłaść płytki?

Jak kłaść płytki?Prawidłowo położone płytki, znacznie ułatwiają życie i funkcjonowanie, są proste w czyszczeniu, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Kiedy decydujemy się na remont łazienki, bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego fachowca, który odpowiednio przygotuje podłoże i użyje materiałów dobrej jakości. Czasami warto zapłacić odrobinę więcej, ale mieć pewność, że zastosowane rozwiązania, pozostaną z nami na dłużej i nie będziemy musieli martwić się pękającymi lub odpadającymi płytkami. Odpowiednie położenie kleju jest istotne, ponieważ jeśli fachowiec położy za dużą jego warstwę, straci on swoje właściwości, pod wpływem ciężaru, po jakimś czasie płytka może odpaść i konieczne będzie robienie remontu od nowa.

Jak kłaść płytki, żeby takie problemy nie pojawiły się u nas w domu?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przygotowują się do remontu. Ciężko uniknąć wszelkich kłopotów związanych z remontem, często pojawiają się trudności, związane z kanalizacją, nieprawidłowym odpływem wody czy brak odpowiednich części. Trzeba wtedy uzbroić się w cierpliwość. Ważna jest również odpowiednia fuga. Dobrze wybierać taką, o dużej elastyczności. Jeśli zaoszczędzimy na tym materiale, prawdopodobnie będzie to produkt kiepskiej jakości, a pękające przestrzenie między płytkami wyglądają bardzo słabo i przyciągają wzrok.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here