Jak oczyścić wątrobę

Wątroba to bardzo ważny organ w ludzkim organizmie. Odpowiada za detoksykację naszego organizmu, jednocześnie sama posiada funkcję odradzania się. Jednak, by to nastąpiło, muszą zostać spełnione pewne szczególne warunki. Pełnienie kilkuset funkcji wymaga poświęceń i dużego nakładu pracy. Konieczne więc jest czasowe wspomaganie procesów oczyszczających wątrobę. Co należy zrobić i jak oczyścić wątrobę w takim razie? Odpowiadamy.

Jak oczyścić wątrobę?

Jak oczyścić wątrobęCo ciekawe, nawet w ekstremalnych warunkach wątroba może się zregenerować. Jest jedynym takim organem u człowieka, dzięki temu możliwe są przeszczepy wątroby, w w których wycina się 25% organu, a on po pewnym czasie sam się odradza. Tak normalnie, przywracając wątrobie jej naturalny kształt. Jednak niezdrowa dieta i zły styl życia sprawiają, że osłabiamy naszą wątrobę, tym samym osłabiając jej właściwości regeneracyjne. Rzadko kto, zwłaszcza u osób dorosłych ma wątrobę, która dobrze funkcjonuje. To co ją osłabia to oczywiście alkohol, wszelkiego rodzaju używki, toksyny, spożywane leki, a także wirusy i bakterie.

Oczyszczanie wątroby nie będzie więc polegało na zastosowaniu leków wspomagających jej regenerację i oczyszczenie, ale na zapewnieniu jej warunków do samoistnego oczyszczenia. W tym celu konieczne będzie przejście na zdrową dietę, które okres rozciągać powinien się na co najmniej osiem tygodni. Pamiętaj, aby w tym okresie unikać tych produktów, które wątrobę osłabiają, a więc alkoholu, używek czy leków. Unikaj potraw smażonych i zamiast trzech dużych posiłków, zjedz więcej małych.

Jaka dieta?

Najlepiej wzbogać swoją dietę w produkty nisko przetworzone albo te gotowane na parze. Jedz dużo warzyw i owoców, zarówno samych jak i w postaci sałatek i surówek do dania głównego. Wzbogać swoją dietę o ryby oraz nasiona, a jasne pieczywo zastąp tym ciemnych i pełnoziarnistym. Nie smaż, ale gotuj albo duś na parze. No i unikaj odgrzewania posiłków, wszystko przygotowuj na świeżo.

Ta dieta pomoże nie tylko oczyścić Twoją wątrobę, ale przyczyni się do poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia ogólnego. Ograniczenie cukrów i węglowodanów oraz produktów wysoko przetworzonych spowoduje, że Twój organizm będzie miał więcej energii, a jednocześnie mniej czasu potrzebował będzie na regeneracje. Warto skorzystać więc z tego nie tylko przy oczyszczaniu wątroby, ale ogólnie w życiu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here