Jak pielęgnować cerę naczynkową

Najbardziej uderzającymi objawami cery naczynkowej są zaczerwienione policzki, które wskazują na kruchość naczyń krwionośnych. Skóra naczynkowa jest cienka i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Czasami sama pielęgnacja okazuje się niewystarczająca — warto wtedy wziąć pod uwagę zabieg laserowego zamykania pękniętych naczynek w gabinecie medycyny estetycznej. Jakie kosmetyki toleruje cera naczynkowa i jak powinno wyglądać oczyszczanie i złuszczanie cery naczynkowej? Czy linia kosmetyków do cery naczynkowej jest koniecznością, czy wystarczy dedykowany krem?

Jaka jest skóra naczynkowa?

Pod wpływem zmian temperatury i skrajnych emocji naczynia krwionośne szybko się rozszerzają i równie szybko powinny się zwężać. Jeśli jednak zauważysz rumieniec, który długo nie znika, oznacza to, że ściany naczyń włosowatych są słabe i nieelastyczne. Z czasem przestają się kurczyć i stają się stale widoczne w postaci czerwonych nitek. Jest to nie tylko brzydkie, ale także niebezpieczne, ponieważ kruchość naczyń krwionośnych może powodować stany zapalne i trądzik różowaty.

Czemu skóra naczynkowa dotyczy głównie kobiet?

Żeńskie hormony płciowe — estrogeny, działają rozluźniająco na muskulaturę naczyń. Co więcej, skóra kobiet jest cieńsza i bardziej wrażliwa na bodźce zewnętrzne niż skóra mężczyzn. Pierwsze zauważalnie rozszerzone naczynka mogą dotknąć nawet nastolatki, zwłaszcza te, które lubią się opalać. Objawy nasilają się po trzydziestym roku życia, kiedy skóra zaczyna produkować mniej kolagenu, a mikrokrążenie ulega pogorszeniu.

Cera naczynkowa – kosmetyki Bielenda

Skóra naczynkowa jest bardzo wrażliwa i wymaga delikatnej pielęgnacji. Wybierając kosmetyki, dokładnie zapoznaj się z ich składem, aby uniknąć substancji, które mogłyby podrażniać skórę. Sprawdź serię kosmetyków Bielenda dla cery naczyniowej. Bielenda oferuje całą serię kosmetyków do pielęgnacji cery naczynkowej. Obejmuje to produkty myjące i pielęgnujące. Stosując kosmetyki z tej samej linii, przedłużasz dobroczynne działanie każdego produktu.

Źródło: http://zapachnatury.com.pl/Bielenda-naturalne-polskie-kosmetyki/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here