Jak się golić?

Gdy na młodzieńczej twarzy pojawia się pierwszy zarost trzeba się zacząć golić. Pytanie brzmi: jak się golić?

Jak się golić?

Dostępnych metod golenia jest bez liku. Do najpopularniejszych należą klasyczne żyletki, maszynki elektryczne, czy maszynki systemowe. Te ostatnie są najpopularniejsze ze względu na ich ogólną dostępność. By używać ten typ maszynek potrzebny będzie nam również żel lub pianka do golenia. Są one pakowane w wygodnych puszkach i dostępne są w każdej drogerii.

Jak się golić?Najpierw nałożyć należy na zwilżoną twarz piankę i dokładnie ją rozprowadzić. Następnie rozpoczynamy golenie od pociągnięć maszynki zgodnie z kierunkiem rośnięcia zarostu. Gdy po tym zabiegu nie będziemy usatysfakcjonowani z efektów, całość można powtórzyć. Tym razem jednak należy całą twarz ogolić pod włos. Dzięki temu włoski ścięte zostaną bardzo blisko skóry. Efekt gładkości utrzymywać się będzie przez kilka dni.

Inną z popularnych metod jest korzystanie z maszynki elektrycznej. Są to maszynki zasilane elektrycznie i posiadają wbudowaną baterię. Tutaj całe golenie odbywa się pod włos. Po całym zabiegu golenia maszynkę należy opłukać i wyczyścić z zalegających w ostrzach włosków.

Aktualnie golenie tradycyjne zyskuje coraz to większą grupę entuzjastów. W tym wypadku golić możemy się przy użyciu pędzla do golenia, maszynki na żyletki i kremu do golenia. Zacząć trzeba od wyrobienia piany za pomocą pędzla. Następnie całość musimy nanieść na miejsce, które chcemy ogolić. Jeśli chodzi o maszynki na żyletki, to musimy wykonać kilka przejść. Dlatego najpierw golimy się z włosem a następnie pod włos.

Niezależnie od sposobu golenia jaki wybierzemy, musimy zadbać o skórę po goleniu. Pomogą nam w tym liczne balsamy przywracające skórze równowagę. W swoim składzie zawierają głównie składniki łagodzące i nawilżające.

Rozsądnie jest przyłożyć się do naszych pierwszych goleń. Jest to bowiem czynność, która towarzyszyć nam będzie przez całe życie. Raz nabyte złe nawyki będą rzutowały na kondycję naszej skóry w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here