Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie? To pytanie powinien zadać sobie każdy, kto planuje zmianę adresu zamieszkania. Zabierając się za sprzedaż mieszkania powinnyśmy zastanowić się, czy chcemy zrobić to samodzielnie, czy przy współpracy z pośrednikiem w handlu nieruchomościami.

Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie?Podejmując decyzję, że sprzedaż swojej nieruchomości powierzymy specjalistom, nie musimy się martwić jak sprzedać mieszkanie. Musimy zastanowić się kto nam je sprzeda. Obecni zawód pośrednika w handlu nieruchomościami został uwolniony. Co to znaczy? Jest to jednoznaczne z tym, że każdy może zajmować się handlem nieruchomościami. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, żadnego doświadczenia by otworzyć własne biuro nieruchomości. Wystarczy założenie firmy w formie działalności osoby fizycznej i gotowe. Od jutra można pośredniczyć w handlu nieruchomościami. Nie jestem pewien, czy chciałbym by sprzedażą mojego mieszkania zajmował się ktoś, kto nigdy nie miał z tym do czynienia. Przeprowadzenie transakcji jest skomplikowane, wymaga znajomości przepisów, umiejętności negocjacji, organizacji procesu reklamy. Nie wiem, czy chciałbym by ktoś uczył się na sprzedaży mojej nieruchomości bez żadnego nadzoru ze strony doświadczonego pośrednika.

Więc jak znaleźć doświadczonego pośrednika?

Mimo uwolnienia zawodu wielu pośredników posiada licencję zawodową. Jest to dokument potwierdzający ukończenie studiów podyplomowych w zawodzie pośrednika w handlu nieruchomościami. Swego czasu można było takiego pośrednika sprawdzić na ogólnodostępnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Obecnie Stowarzyszenia zrzeszające licencjonowanych pośredników są w stanie zweryfikować uprawnienia danej osoby. W ten sposób możemy dowiedzieć się jak długo dany pośrednik funkcjonuje na rynku.

Poznając pośrednika, któremu powierzymy dorobek naszego życia, warto po prostu się polubić. Dobrze, gdy po prostu zaiskrzy między sprzedającym a pośrednikiem. Musimy założyć, że nasza współpraca będzie długa i pełna ciężkiej pracy. Musimy też obdarzyć pośrednika zaufaniem. Musimy uwierzyć, że on naprawdę wie jak sprzedać mieszkanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here