pierwszy taniec

Pierwszy taniec z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Pary młode wymyślają coraz to ciekawsze rozwiązania. Dodatkowo prześcigają się w tym, która para nauczy się bardziej skomplikowanej choreografii lub zatańczy to ciekawszej piosenki.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/pierwszy-taniec/

W którą stronę pójść?

Przede wszystkim należy dostosować choreografię pod swoje umiejętności. Nie ma co porywać się z motyką na słońce. Może okazać się, że przecenicie swoje zdolności i taniec w finalnej wersji nie wyjdzie tak jak było to zaplanowane. Jeśli nie jesteście muzykalni i nie macie poczucia rytmu nie próbujcie przedobrzyć. Dodatkowo warto jest dopasować piosenkę do charakteru przyjęcia. Jeśli jest to wesele w stylu glamour, pasuje do niego walc. Jeśli natomiast będzie to wesele w stylu boho, możecie śmiało zatańczyć coś mniej oficjalnego i skocznego. Wiele par wybiera piosenki z filmów romantycznych, które idealnie sprawdzają się do tej wspaniałej ceremonii.

O czym warto pamiętać, przygotowując się do pierwszego tańca?

  • Przede wszystkim ćwiczenia – kroków nie da się nauczyć w tydzień. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Nauczenie się choreografii zajmuje trochę czasu. Jeśli chcecie, aby taniec był niezwykły musicie mu poświęcić czas.
  • Na poważnie czy z humorem? Jest to trudna decyzja dla wielu par młodych. Z jednej strony pary chcą wzruszyć gości i przedstawić piękny taniec, ale z drugiej chcą żeby był on zapamiętany jako coś niebanalnego. Stają więc przed trudną decyzją. 
  • Niespodzianka dla gości – aby sprawić coś zachwyt swoim tańcem pary młode w kulminacyjnym punkcie tańca decydują się na wypuszczane z sufitu balony, konfetti, a czasem w sali pojawia się dym. Dodatkowym elementem zaskoczenia mogą być sztuczne ognie. 
  • Próba generalna – jest ona bardzo ważna, warto jest zrobić ją na sali ze wszystkimi efektami specjalnymi. Najlepiej taniec generalny jest nagrać. Tylko w ten sposób będziemy mogli zobaczyć to co będą widzieli goście podczas występu finalnego. 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here