Jak zaplanować urodziny dla dzieci

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka, a Ty nie masz pomysłu jak spędzić ten dzień? Zorganizowanie urodzinowego przyjęcia, to świetny sposób na celebrowanie razem z rodziną i znajomymi. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, jak urozmaicić taką imprezę.

Urodziny dla dzieci – wybierz odpowiednie miejsce

Wiele zależy od rozmiarów imprezy i wieku zaproszonych gości jednak uniwersalna zasada brzmi – im więcej przestrzeni, tym więcej możliwości. Organizując przyjęcie w domu masz dużą dowolność i elastyczność co do długości trwania imprezy.

Wymaga to jednak trochę więcej pracy i planowania. Jeśli wolisz zorganizować przyjęcie poza domem, rozejrzyj się za salą zabaw dla dzieci. Dostępne tam atrakcje ułatwią planowanie scenariusza imprezy.

Tematyczne Urodziny dla dzieci

Przygotowując przyjęcie wybierz motyw przewodni. Może to być ulubiona postać z bajki lub hobby dziecka. To świetna inspiracja do przygotowania spersonalizowanych zaproszeń i dekoracji. Wiele ciekawych akcesoriów znajdziesz w sklepach z gadżetami dla animatorów.

Temat imprezy wykorzystaj również, planując scenariusz urodzin. Twoje dziecko uwielbia bajki o piratach? Zorganizuj fascynujące poszukiwanie skarbów. Lubicie zabawy manualne? Zaproponuj gościom warsztaty o technikach malowania, z wykorzystaniem nietypowych akcesoriów. Opcji jest mnóstwo, najważniejsze by wybrać zabawę dopasowaną do preferencji dziecka.

A może profesjonalny animator?

Jeśli wolisz by prowadzeniem imprezy zajął się ktoś inny, zatrudnij profesjonalnego animatora imprez dla dzieci. Zaangażuje wszystkich uczestników do wspólnej aktywności i podzieli się pozytywną energią.

Klasycznie, animatorzy prowadzą zabawy ruchowe z wykorzystaniem muzyki, chusty animacyjnej, toru przeszkód czy ścieżki sensorycznej. Tatuaże wykonywane farbkami do ciała to prosty sposób na urozmaicenie imprezy, który zapewni przestrzeń na kreatywność.

Przemyślane menu

Planując urodziny dla dzieci musisz oczywiście zorganizować tort i przekąski. Miłym gestem będzie zapytanie pozostałych rodziców o ewentualne alergie i nietolerancje pokarmowe ich dzieci – dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy znajdzie w menu coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli przyjęcie będzie trwało kilka godzin, zaplanuj również obiadokolację np. w formie zamówionej pizzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here