Jaki procesor do gier

W ostatnich latach rynek gier rozwija się coraz szybciej. Spędzanie czasu przy komputerze czy konsoli stało się równie naturalne, co czytanie książek bądź oglądanie telewizji. W oczach społeczeństwa gracz przestał się kojarzyć z typowym nerdem, ponieważ grają już w zasadzie wszyscy. Jednak gwałtowny rozwój branży przyniósł też wiele dylematów, nie tylko w zakresie samych gier, ale również sprzętu.

Zakup myszki czy klawiatury z roku na rok staje się coraz trudniejszy, ponieważ wybór stale się powiększa

Jaki procesor do gierDostępnych są setki rozwiązań, często różniących się od siebie nie tylko designem, ale także różnymi istotnymi parametrami. Jednak akcesoria, jak wspomniane wcześniej kontrolery czy słuchawki, są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, zwłaszcza kiedy decydujemy się na granie na PC. Konsole oferują najczęściej 2-3 warianty parametrów, podczas gdy peceta możemy konfigurować na setki sposobów. Wielu ludzi to przeraża, w związku z czym decydują się na gotowe, predefiniowane zestawy dumnie tytułowanymi „do gier”, niestety jednak często odbiegają one wydajnością od tego, co możemy zbudować sami. Również przeznaczenie sprzętu wpływa znacząco na to, co wsadzimy do środka – jeżeli chcemy jedynie oglądać filmy czy przeglądać Facebooka, nie ma sensu wydawać fortuny. Jeżeli jednak chcemy grać w najnowsze i najbardziej wymagające tytuły, czeka nas dużo pracy – musimy bowiem zorientować się w cenach i możliwościach niesamowicie licznych podzespołów. Rozwiązania high-endowe najczęściej są na tyle drogie, że większość graczy poszukuje jednak tańszych, ale sprawdzonych rozwiązań.

Dużo czasu poświęcają na przeglądanie internetu chcąc dowiedzieć się, jaką obudowę wybrać, jaki procesor do gier jest najlepszy w ich budżecie, czy która karta graficzna da im przewagę

Jest to szczególnie istotne, gdy chcemy brać udział w rozgrywce wieloosobowej, ponieważ tam każda klatka na sekundę jest istotna, a kilka milisekund opóźnienia często decyduje o zwycięstwie lub porażce. Jak więc widać, jest o co się starać, zwłaszcza gdy nie lubimy przegrywać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here