Jaki wideorejestrator

Wybór odpowiedniego wideorejestratora może być dość skomplikowany. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Często dwa rejestratory DVR wydają się podobne, choć w rzeczywistości są bardzo różne. Pierwszą decyzją, którą należy podjąć, jest to, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać i czy potrzebujesz jednostki podstawowej lub wysokiej klasy, aby osiągnąć swoje cele. Specyfikacje do rozważenia to:

Częstotliwość wyświetlania klatek

Liczba klatek na sekundę odnosi się do liczby klatek rejestrowanych przez wideorejestrator w danej rozdzielczości co sekundę. Czas rzeczywisty to 30 klatek na sekundę. Aby więc nagrywać wideo w czasie rzeczywistym na 16 kanałach, potrzebujesz urządzenia, które może nagrywać łącznie 480 klatek na sekundę (FPS). Pamiętaj, że wiele urządzeń ma zapisane w specyfikacji, że działają w czasie rzeczywistym, ponieważ wyświetlają wideo na żywo z prędkością 30 klatek na sekundę na każdym kanale. Nie daj się zwieść temu, ponieważ naprawdę ważne jest nagranie wideo, a nie wideo na żywo. Jednostka dolnego końca często nagrywa z prędkością mniejszą niż 30 klatek na sekundę na każdym kanale. Jednostka wyższa będzie w stanie nagrywać 30 klatek na sekundę na każdym kanale.

Jeżeli nie wiesz, jaki wideorejestrator wybrać, sprawdź rozmiar rejestrowanego lub wyświetlanego obrazu, czyli rozdzielczość

Jaki wideorejestratorNajczęstszą rozdzielczością w branży jest CIF (360 × 240). Do tej pory najwyższa rozdzielczość nagrywania w samodzielnym rejestratorze DVR to D1 (720 × 480). Między nimi jest także wiele różnic. Rozdzielczość jest ważna, ponieważ im większy zapisywany obraz, tym więcej szczegółów można określić. Obraz 4CIF ma 4 razy więcej szczegółów niż obraz CIF. Większość niższych rejestratorów DVR może nagrywać w rozdzielczości CIF. Wyższe jednostki końcowe mogą rejestrować rozdzielczość 4CIF i D1, a najwyższe jednostki końcowe mogą rejestrować rozdzielczość 4CIF i D1 w czasie rzeczywistym (30 fps) na każdym kanale w tym samym czasie.

Po przesłaniu wideo do DVR jest ono kompresowane w celu zaoszczędzenia miejsca i zwiększenia płynności oglądania Internetu. Metody kompresji mogą się różnić w zależności od cyfrowych rejestratorów bezpieczeństwa, istnieją nawet rejestratory DVR, które używają kombinacji kompresji, jednej do nagrywania, a drugiej do przesyłania strumieniowego przez Internet. Większość nowszych rejestratorów wykorzystuje H.264, który jest o 40% bardziej wydajny zarówno w przypadku pamięci masowej, jak i transmisji strumieniowej w Internecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here