Nowoczesne lampy sufitowe w gabinecie

Odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważne w pracy biurowej. Dobrze dobrane lampy i kinkiety umożliwiają bardziej efektywną pracę bez ryzyka pogorszenia się wzroku. Wśród wielu dostępnych modeli najbardziej popularne w ostatnim czasie stały się lampy sufitowe, dające doskonałe rozproszenie światła, a przy tym wysoce wydajne.

Lampy sufitowe są oczywiście jednym z kilku systemów, który powinien się znaleźć we współczesnym biurze. Przy aranżacji przestrzeni biznesowej, pracowni, biur oraz gabinetów dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku punktów świetlnych na czele z zestawem na biurko.

Jakie lampy do gabinetu?

Nowoczesne lampy sufitowe w gabinecie są nazywane inaczej lampami wewnętrznymi, spotami lub kinkietami, są też lampy wiszące o zróżnicowanym kształcie i wielkości. W zależności od efektu, jaki zamierzamy uzyskać, można tu wybrać różne modele: ze światłem punktowym lub rozproszonym. Różne mogą być też formy osadzenia żarówki LED – w niektórych produktach jest ona ukryta głęboko w oprawie, jak w modelach typu Zuma Line, są też spoty z odsłoniętą żarówką, gdzie strumień światła jest bardziej intensywny.

Gabinet jest przestrzenią roboczą, gdzie nie powinno być miejsca na nadmiar gadżetów czy ozdób, które mogłyby rozpraszać uwagę, dekoncentrować. Jeśli jednak zależy nam na wystawnym i ekstrawaganckim wystroju, warto sięgnąć po lampy sufitowe z ażurowymi wstawkami ze szkła lub  metalu, jak Zuma Line Martin czy Vista. Ciekawą alternatywą jest też lampa sufitowa typu Bonn i podobne, nawiązujące do stylistyki retro, z tradycyjnym abażurem w białym lub beżowym kolorze.

Górne światło najważniejsze

Światło padające na pomieszczenie z góry, czyli od strony sufitu, jest najważniejszym spośród systemów oświetlenia, jakie powinniśmy zastosować w gabinecie. Nowoczesne lampy sufitowe łączą w sobie niebanalne wzornictwo, ale też są zaprojektowane z myślą o środowisku i oszczędności, dlatego też większość proponowanych na rynku modeli stanowią lampy typu LED.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here