Odżywka do włosów dla dzieci

Piękne loczki i bujne fryzurki dzieci uznawane są niemal za normę. Wielu rodziców uważa, że włosy ich dzieci rosną tak szybko, że nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych kosmetyków i odżywek, wystarczy jedynie właściwie dobrany szampon dla dzieci. Okazuje się jednak, że odżywka do włosów dla dzieci to nie jest taki zły pomysł…

Odżywka do włosów dla dzieci – Czy warto?

Jednak włosy dzieci, tak samo jak włosy dorosłych, są bardzo podatne na różnego rodzaju uszkodzenia jak też osłabienia, na przykład po zażywaniu pewnych leków. Dlatego też jest bardzo wiele sytuacji, w których włosy dzieci powinny być wspomagane odżywkami. Dotyczy to w głównej mierze dziewczynek, gdyż one znacznie częściej noszą długie włosy. Szybki wzrost dzieci również bywa dość często powodem tego, że włosy są zniszczone i przesuszone. Podczas wzrostu organizm bowiem nie zawsze jest w stanie dostarczyć im odpowiedniej ilości składników odżywczych niezbędnych do dalszego wzrostu jak również odpowiedniego, zdrowego wyglądu. Mróz czy zbyt wysoka temperatura również nie sprzyjają temu, aby włosy wyglądały dobrze. A dzieci na zewnątrz spędzają bardzo wiele czasu, nie przejmując się zazwyczaj ochroną swoich włosów.

Jednym z zadań, jakie stawiane są przed odżywką do włosów dla dzieci jest ułatwienie rozczesywania niesfornych fryzur. Długie splątane włosy i konieczność ich doprowadzenia do porządku to dla wielu dziewczynek i ich rodziców dość trudna sprawa. Dobrze sprawdzi się tutaj odżywka do włosów dla dzieci w sprayu, która nie tylko ma lekką formułę, ale przede wszystkim nie musi być spłukiwana. Zawarte w niej składniki nie tylko pomagają odżywić włosy, ale także w znaczącym stopniu ułatwiają ich rozczesywanie. Dzięki temu ujarzmienie burzy loków nie tylko jest znacznie mniej męczące, ale także trwa znacznie krócej.

Jaką wybrać?

Odnośnie doboru właściwej odżywki dla dzieci na pewno warto skonsultować się z fryzjerem, który pomoże znaleźć idealne rozwiązanie. Należy jednak także dbać o odpowiednią higienę włosów, regularne ich mycie i odpowiednie suszenie. Przy długich włosach nie można zapominać także o tym, aby regularnie podcinać końce włosów. Dzięki temu nie tylko usuwa się ewentualne rozdwojone końcówki, ale także włosy znacznie lepiej i często o wiele szybciej rosną po takim zabiegu. Dobrze, jeżeli do pielęgnacji włosów stosuje się szampon i odżywkę tej samej firmy, które zawierają takie same składniki odżywcze. Dzięki temu jest pewność, że dostarcza się im optymalnej ilość nawilżenia i odżywienia a także właściwie pielęgnuje na co dzień. Dzieci zazwyczaj nie stosują kosmetyków takich jak na przykład żele do włosów. Dlatego też szampony przeznaczone do mycia ich fryzur mogą być znacznie lżejsze niż te przeznaczone dla dorosłych. Poza tym zarówno szampony, jak też odżywki czy inne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów powinny mieć odpowiednie Ph, aby zapewnić dobry stan skóry głowy, co w niezwykle dużym stopniu wpływa na zdrowie włosów, ich grubość i gęstość jak również o wiele szybszy wzrost.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here