Poleasingowe samochody osobowe w atrakcyjnej miesięcznej racie

W tym momencie w Polsce kupuje się naprawdę sporo samochodów. W większości przypadków są one pozyskiwane przez firmy, które często biorą je po prostu w leasing, by użytkować je przez określoną ilość czasu – na ogół kilka lat – a potem albo je odkupić, albo najzwyczajniej w świecie je zwrócić. Częściej nawet postępuje się w ten drugi sposób. Zamiast wykupić auto, ostatecznie się je oddaje i sięga się po coś nowego. Takimi „oddawanymi” samochodami są właśnie auta poleasingowe z store.vwfs.pl. Gdy leasingobiorca rezygnuje z możliwości ich kupna, auta te trafiają po prostu do sprzedaży i stają się dostępne dla każdego, kto tylko chciałby je zdobyć.

Czy warto kupować auta poleasingowe?

A nie da się ukryć, że te samochody wydają się być naprawdę kuszącą opcją. Są tańsze od aut nowych, a często niewiele się od nich różnią, bo skoro leasingobiorcy na ogół używają ich przez góra pięć lat, w tak krótkim czasie nie są w stanie doprowadzić do jakiegoś nadmiernego zużycia jakiejkolwiek części pojazdu. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie autami poleasingowymi od jakiegoś czasu tylko wzrasta. Najprawdopodobniej w dużym stopniu jest to efekt ułatwionego dostępu do samochodów poleasingowych. Nareszcie zaczęły one trafiać w dużej ilości na zwykł rynek. W końcu też praktycznie każde z tych aut może pochwalić się bardzo dobrym stanem technicznym, co wynika ze zmiany podejścia do samochodów firmowych i do wyrobienia w pracownikach nawyku dbania o te auta. Po ich wybranym okresie eksploatacji dalej są one zatem znakomitymi pojazdami, których nie da się porównać do aut używanych sprzedawanych na różnych aukcjach przez samych kierowców.

Na auta poleasingowe można natomiast wziąć kredyt. Jest to jakaś dodatkowa zaleta. Poleasingowe samochody osobowe w małej miesięcznej racie mogą kosztować co miesiąc zaledwie kilkaset złotych, a na wydawanie takiej kwoty co cztery tygodnie raczej każdy, kto tylko pracuje i sam zarabia na swoje utrzymanie, śmiało może sobie pozwolić. Samochody poleasingowe w zdecydowanej większości przypadków są samochodami młodymi – sprawdź ofertę na Store.vwfs.pl. Ich wiek jest ich olbrzymią zaletą. Takie auta nierzadko mają zaledwie trzy czy cztery lata, a to oznacza, że tylko przez ten krótki czas były użytkowane i to często wcale nie intensywnie, a po prostu sporadycznie, gdy akurat zdarzyła się jakaś dalsza podróż służbowa i trzeba było wsadzić pracowników do firmowego auta. Przebiegi tych pojazdów bywają różne, ale one też raczej okażą się zadowalające. Mało jest samochodów poleasingowych z większym przebiegiem. Wynika to właśnie z faktu ich rzadkiego, zwykle niecodziennego eksploatowania.

Po co jednak w ogóle interesować się samochodami poleasingowymi, skoro nawet w ich przypadku trzeba będzie zdecydować się na leasing czy kredyt na samochód? Otóż nawet jeśli taki zakup wymaga sfinansowania, jest on zakupem korzystnym właśnie ze względów pieniężnych. Samochody poleasingowe wypadają często korzystniej od „zwykłych” samochodów używanych, które są wystawiane przez swoich właścicieli chociażby na aukcjach internetowych lub w podobnych do nich miejscach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here