Pralka przemysłowa - parametry które są często lekceważone

W Polsce powstaje coraz więcej profesjonalnych pralni, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Niestety zwykłe pralki nie zawsze są w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami, dlatego też ostatnią deską ratunku może okazać się właśnie profesjonalna pralka przemysłowa.

Poziom hałasu

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając pralkę przemysłową warto zwrócić uwagę na to jaki hałas ona generuje. W dzisiejszych czasach producenci pralek podają dwie wartości. Pierwsza z nich dotyczy poziomu decybeli podczas normalnej pracy. Druga wartość dotyczy z kolei poziomu decybeli w trakcie wirowania.

Jak łatwo się domyślić im pralka pracuje ciszej, tym lepiej. Profesjonalne pralki przemysłowe wytwarzają średnio hałas na poziomie 50 dB podczas normalnej pracy oraz około 70-80 dB podczas wirowania.

Ergonomia i łatwość w obsłudze

Porządna pralka przemysłowa powinna pochwalić się nie tylko dobrymi parametrami technicznymi, ale również tym, że jest bezpieczna i łatwa w użytkowaniu. Proste w obsłudze powinny być przede wszystkim pralki przemysłowe na monety i żetony. Programator pralki powinien być intuicyjny i bardzo czytelny.

W dzisiejszych czasach królują dotykowe ekrany, dzięki którym można w bardzo łatwy sposób uruchomić dowolny program i wybrać interesujące nas funkcje. Wyświetlacze znacząco ułatwiają pracę, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr.

Podczas prania w wysokiej temperaturze, pralka przemysłowa może osiągnąć wysoką temperaturę. Warto poszukać takich urządzeń, w których to ryzyko poparzenia zniwelowane zostanie do minimum.

Dlaczego warto postawić na pralki przemysłowe?

Nowoczesne pralki przemysłowe mogą pochwalić się zdecydowanie większą paletą dostępnych programów prania i wirowania, dzięki czemu można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Większość pralek przemysłowych posiada na przykład przydatną funkcje wymuszonego podsuszania wsadu przy pomocy gorącego powietrza.

Przydatną funkcją może okazać się system ważący albo zaawansowane mechanizmy, które na bieżąco rejestrują przebieg pracy. Nowoczesne pralki wyposażone są coraz częściej w specjalne systemy do prania bielizny, która bardzo często wykonana jest z delikatnych materiałów.

Pralka przemysłowa znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here