Przeszczep włosów - sposób na walkę z łysieniem

Utrata włosów nie jest niczym przyjemnym. Różnego rodzaju łysienia spowodowane urazami czy chorobami są utrapieniem wielu ludzi. Bardzo często takie osoby czują się przez to mniej atrakcyjne, a w związku z tym spada ich pewność siebie i poczucie wartości. Na szczęście z pomocą przychodzą chirurdzy zajmujący się przeszczepem włosów.

Na czym polega zabieg transplantacji włosów?

Transplantacja włosów już od wielu lat jest wykorzystywana w celu walki z łysieniem. Jest to zabieg chirurgiczny, który polega na uzupełnieniu ubytków w miejscach wyłysienia bądź mocnego przerzedzenia.

Liczba wykonywanych zabiegów z roku na rok wzrasta, a wszystko za sprawą innowacyjnych i małoinwazyjnych metod. Polegają one na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych i w przeciwieństwie do klasycznych metod nie wymagają wycinania fragmentu skóry, najczęściej z okolicy potylicy – głównego miejsca poboru mieszków.

Mieszki można także pobierać na przykład z klatki piersiowej, kończyn dolnych czy brody. W miejscach, z których są pozyskiwane, pozostają mikroskopijne blizny, niewidoczne gołym okiem.

Komu szczególnie polecana jest transplantacja włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, który może wykonać niemal każdy, kto boryka się z problemem łysienia bądź silnego przerzedzenia. Istnieją jednak przypadki osób, którym szczególnie poleca się przeprowadzenie tego zabiegu.

Są to osoby cierpiące z powodu łysienia: androgenowego, plackowatego, pourazowego, po oparzeniach czy spowodowanego innymi czynnikami – na przykład chorobą.

Ogromną zaletą transplantacji włosów innowacyjnymi metodami jest ich mała inwazyjność oraz szybki okres rekonwalescencji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pozostałe po tego typu zabiegach blizny są praktycznie niewidoczne.

Przeszczep włosów Katowice

Klinika włosów w Katowicach oferuje zabiegi przeszczepu na najwyższym poziomie. Wykorzystuje sprawdzone metody, które gwarantują pacjentom bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie przeprowadzania zabiegu.

Przeszczep włosów katowice to doskonałe rozwiązanie, gdy wszystkie inne środki, takie jak preparaty, wskazania lekarskie i różnego rodzaju sztuczki zawodzą, a miejsce zamieszkania pacjenta mieści się na Śląsku.

Osoby cierpiące z powodu łysienia nie muszą godzić się z tym, co dzieje się na ich głowie. Klinika włosów jest idealnym miejscem, w którym wykwalifikowani lekarze odpowiednio zajmą się problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here