Sauna we własnym domu

Wiele osób coraz częściej i chętniej sprawia sobie saunę we własnym domu. Takie udogodnienie pozwala odprężyć się i zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. To również świetny sposób, by popracować nad własnym zdrowiem i kondycją. Jaka sauna w takim przypadku będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem? Jak korzystać z niej we własnym domu? Podpowiadamy poniżej.

Sauna ir – jak z niej prawidłowo korzystać?

Saura ir czyli sauna infrared to urządzenie, które coraz częściej i chętniej montują sobie Polacy w swoich domach. Podobnie, jak inny rodzaj sauny – sauna ir wymaga stworzenia odpowiedniego pomieszczenia, wyposażenia oraz właściwości. Działanie jej polega na wytwarzaniu promieni podczerwonych, dlatego też jej temperatura nie musi przekraczać nawet 50 stopni Celsjusza, by dało się odczuć jej pozytywne działanie na nasz organizm.

Jakie osoby powinny korzystać z sauny ir?

Wiele lekarzy zaleca swoim pacjentom saunę infrared, która ma pozytywny wpływ na zdrowie. Już kilka sesji w miesiącu sprawia, że nasz organizm spala szybciej kilogramy. Przebywanie bowiem w gorącym pomieszczeniu wpływa bowiem na przemianę materii. Jeden taki kilkuminutowy seans skutecznie usuwa toksyny z naszego ciała, powodując jego oczyszczenie. Wiele osób czuje się po korzystaniu z sauny zdecydowanie lepiej. Saura ir wpływa także na naszą skórę. Polecana jest szczególnie osobom, które cierpią na różnorodne problemy skórne typu trądzik lub cellulit. Po kilku dobrych seansach można zauważyć, że nasza skóra pozostaje jędrna, miękka i pozbawiona jest wszelkich niedoskonałości.

Jak powinien wyglądać taki seans?

Do każdego korzystania z sauny (nawet takiej znajdującej się w domu) należy odpowiednio się przygotować. Wskazane jest przed wejściem do ciała oczyszczenie całego ciała (prysznic bez środków to idealne rozwiązanie). Ponadto, nie należy korzystać z sauny będąc pod wpływem alkoholu oraz absolutnie nie można tego robić w trakcie sesji. Dobrze jest także, podczas seansów wypijać wodę (lekarze zgodnie twierdzą, iż traci się spora ilość w wyniku pocenia się ciała, dlatego też dobrze jest uzupełnić płyny wypijając przynajmniej 1,5 litra wody niegazowanej). W trakcie seansów należy robić przerwy. Dzieci powinny korzystać z tego typu urządzeń tylko pod opieką dorosłych.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here