szampon pokrzywowy

Pokrzywa to najgorszy chwast, tak przynajmniej uważa większość z nas. Mało zastanawiamy się nad dobroczynnym wpływem pokrzywy na nasz organizm, a raczej często myślimy jak ją zniszczyć. Natomiast okazuje się, że pokrzywa to bardzo dobra i zdrowa roślina. Przykładem może być szampon pokrzywowy, który jest bez problemu dostępny nie tylko w sklepach z naturalnymi kosmetykami, ale także w zwykłych drogeriach.

Szampon pokrzywowy

Szampon pokrzywowy jest bardzo dobry dla osób, które mają włosy przetłuszczające się. Pokrzywa doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych. Powstrzymuje je od nadmiernego wytwarzania tłuszczu. Włosy umyte tym szamponem przez długi czas pozostają lśniące i tak łatwo się nie przetłuszczają.
Pokrzywa w szamponie doskonale wpływa na kondycję naszych włosów i daje spektakularny efekt już po kilku tygodniach stosowania. Włosy, które często są myte szamponem pokrzywowym są lśniące, błyszczące, jedwabiste i mają większą puszystość. Pokrzywa jest naturalnym środkiem, który wchodzi w skład wielu preparatów stosowanych na włosy. Użycie pokrzywy w danym preparacie daje stu procentową gwarancję, że włosy będą zdrowe i lśniące. Największe i najlepsze efekty otrzymuje się z pokrzywy świeżej, takiej, która jeszcze nie zakwitła. Dlatego wszelkie zbiory pokrzywy powinny odbyć się zaraz po jej lekkim podrośnięciu.

Kosmetyki z pokrzywy

Pokrzywowe kosmetyki czy suplementy można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Przeróżne szampony, płukanki, maski czy odżywki nakładamy bezpośrednio na włosy czy skórę głowy. Wszelkiego rodzaju tabletki, syropy pijemy i w ten sposób wspomagamy swój organizm od wewnątrz.
Pokrzywę możemy także stosować jako herbatkę do picia. Jedyną wadą pokrzywy jest to, że pokrzywa bardzo parzy. Jeżeli decydujemy się na zrywanie jest osobiście, powinniśmy to robić w miejscach ekologicznych. Na pewno nie przy ruchliwych drogach. Najlepiej jest też zrywać ostrożnie całe pędy i pozostawiać je do zwiędnięcia.

Kosmetyki pokrzywowe są zdrowe i nie ma co się obawiać, szampony i różne odżywki w swojej formie już nie parzą.Uważa się nawet, że w przypadkach kiedy aplikuje się ekstrakt pokrzywy bezpośrednio na skórę głowy, może nastąpić znaczny wzrost włosów. Bardzo przydatny jest także sam korzeń pokrzywy. Jego działanie jest takie, że odpowiednio spreparowany i podany doustnie potrafi zahamować wypadanie włosów. Pokrzywa cała jest więc ziołem bardzo dobrze wpływającym na stan i kondycję naszych włosów. Używanie je w różnej formie i o różnym stężeniu, może przyczynić się do szybkiego wzrostu naszych włosów, które mogą stać się gęste i lśniące. Jak również pokrzywa doskonale zahamuje wszelkie procesy utraty naszych włosów, spowodowane wypadaniem ich.

Zatem na pokrzywę, to bardzo nielubiane zioło, które najczęściej się tępi należy spojrzeć łaskawym okiem i czasami zastanowić się nad jego dobrym wpływem na nasz organizm. Może zdarzyć się, że nagle z powodu pokrzywy nasze włosy odzyskają świetny wygląd.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here