Wiata ogrodowa - prosta konstrukcja o wielu zastosowaniach

Wiata ogrodowa może spełniać wiele funkcji – chronić auto przed warunkami atmosferycznymi, służyć jako składzik na drewno czy być miejscem relaksu i ochrony przed palącym słońcem. Bez względu jednak na zastosowanie, jest to świetne rozwiązanie do każdego ogrodu.

Samodzielna budowa czy gotowy projekt?

Wiaty ogrodowe nazywane często zamiennie altanami, to bardzo proste obiekty, które można wykonać samodzielnie. Najczęściej wykonuje się je z drewna, lecz można spotkać również konstrukcje metalowe. Składają się z dachu oraz podpierających go słupów. Niektórzy decydują się na bardziej zabudowane wersje, posiadające ściany, na przykład ażurowe. Budowa takiej wiaty ogrodowej wymaga jednak nieco umiejętności.

Dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem jest zakup gotowego projektu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu konstrukcji, o różnych wymiarach, kształtach, a także wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Bez względu na potrzeby, każdy znajdzie wśród nich odpowiednią budowlę dla siebie i swoich oczekiwań.

Zastosowania wiat ogrodowych

Wiaty ogrodowe wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. Mogą stanowić znacznie tańszą alternatywę dla tradycyjnego garażu. Doskonale ochronią auto przez silnym wiatrem, ulewnymi deszczami czy gradem mogącym zniszczyć karoserię. Często przechowuje się pod nimi rowery oraz sprzęty ogrodowe. Niektórzy decydują się na postawienie wiaty w celu przetrzymywania w niej drewna na opał.

Wiata ogrodowa może również służyć jako miejsce do biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi. Gościom nie straszny będzie deszcz czy promienie słoneczne. Pod taką wiatą można także spędzać czas odpoczynku po ciężkiej pracy z kubkiem kawy i dobrą książką w ręku.

Czy warto zdecydować się na postawienie wiaty w ogrodzie?

Wiata w ogrodzie to doskonałe rozwiązanie, które z pewnością w każdym gospodarstwie domowym znajdzie jakieś zastosowanie. To prosta i stosunkowo niedroga konstrukcja spełniająca wiele przydatnych funkcji. Dodatkowo najczęściej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia budowy do starostwa powiatowego.

Jest to więc świetna alternatywa dla budynków gospodarczych oraz innych tego typu obiektów, wymagająca mniejszego zaangażowania zarówno jeśli chodzi o kwestie formalne, jak i czysto budowlane. Wiata sprawdzi się niemal w każdym nieco większym ogrodzie.

Wiaty ogrodowe dostępne są w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here