Zalety czarteru jachtów w Grecji

Decydując się na żeglarską wyprawę, bardzo często całkowicie naturalnie wybieramy basen Morza Śródziemnego, jako miejsce idealne na czarter jachtów. Najczęściej wybór pada na Chorwację, jako na najbardziej znany kierunek a tymczasem może by warto poznać inne kraje np. Grecję? Jakie są zalety czarteru jachtów w Grecji?

1) wspaniałe krajobrazy i historia

Przede wszystkim czarter jachtów w Grecji to okazja do zobaczenia wspaniałych zabytków i krajobrazów. Zacznijmy od tego, że większość rejsów zazwyczaj wypływa przy porcie w Atenach – jest zatem szansa na zobaczenie tego wspaniałego miasta.

Dalej zaś jest tylko lepiej. Czarter jachtów w Grecji i następnie rejs umożliwia zobaczenie pięknych, greckich wysp i malowniczych portów. Warto wiedzieć, że w tym rejonie świata ciągle napotkamy na niezamieszkałe wyspy albo też takie na których mieszka tylko jedna rodzina. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o znakomitych daniach kuchni greckiej, którymi można raczyć się w malowniczych portach.

2) łatwe warunki żeglugi

Dalej warto koniecznie wspomnieć o tym, że w Grecji panują generalnie rzecz ujmując dość proste warunki pod kątem żeglugi – nawet osoby, które dopiero niedawno uzyskały patent sternika jachtowego mogą pozwolić sobie na czarter jachtów w Grecji.

Ze spraw formalnych wymagane jest posiadanie minimum patentu sternika jachtowego oraz świadectwa radiooperatora. Warto także wiedzieć, że niektóre firmy zajmujące się czarterem jachtów w Grecji będą również wymagać takich dokumentów od drugiej osoby będącej na jachcie. Czasami także zdarza się, że zostaniemy poproszeni o zaprezentowanie umiejętności.

3) dogodne warunki do żeglarstwa

Na sam koniec należy jednak podkreślić, że generalnie rzecz ujmując nie ma trudności z czarterem jachtów w Grecji. Ponadto jest to także w ogóle dość bezproblemowy kraj. Warunki do żeglugi są bardzo dobre od kwietnia do października. Należy tylko uważać na północny wiatr, który pojawia się latem i bywa bardzo porywisty.

Poza tym Grecja jest świetnie przygotowana pod kątem turystycznym. W każdej miejscowości przy morzu znajduje się port, do którego można zacumować łódź. Zawsze także znajdziemy tawernę, gdzie można się stołować, sklepy a co najważniejsze – sympatycznych i przyjaznych mieszkańców.

Czarter jachtów w Grecji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here