Zamień słomkę na ekologiczną

Kto z nas nie lubi sączyć pysznego chłodnego napoju przez plastikową słomkę? Obojętnie czy jesteśmy akurat na egzotycznej plaży i właśnie pijemy drinka w wydrążonym kokosie czy siedzimy na kanapie w domu i nalaliśmy sobie sok do szklanki a egzotyczna plaża jest tylko wspomnieniem, picie napoju przez rurkę to zawsze czysta przyjemność.

Jak jedna pogodzić tę przyjemność z dbaniem o naszą planetę i środowisko? W końcu plastikowe jednorazowe rurki stanowią ogromny procent śmieci zalewających ziemię. Rozkładają się setki lat, są zagrożeniem dla ptaków, ryb i innych wodnych i lądowych zwierząt, tworzą na oceanach całe wyspy śmieci. Co z tym zrobić?

Ekologiczne słomki z papieru mogą być tutaj doskonałym rozwiązaniem. Również są jednorazowe, więc odpada nam problem mycia i higieny, a jednak są zdecydowanie bardziej ekologiczne, bo papier jest jednak materiałem o wiele bardziej przyjaznym środowisku.

Ekologiczne słomki papierowe mogą też występować w najrozmaitszych wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł dopasować ich wygląd do reszty akcesoriów. To szczególnie ważne, gdy potrzebujemy słomek na zaplanowane przyjęcie czy uroczystość lub gdy prowadzimy lokal gastronomiczny i chcemy zachować spójność zastawy stołowej.

Słomki papierowe najłatwiej jest zamówić przez internet (zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam spora ich ilość). W internecie ich wybór jest ogromny. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę frazę „słomki papierowe z papierowe.slomki.biz”. Znajdziemy wtedy ogromny wybór biodegradowalnych i kompostowalnych słomek papierowych, które z powodzeniem zastąpią nam używane do tej pory rurki plastikowe.
Ekologiczne słomki z papieru cieszą się coraz większym powodzeniem. Pytają o nie również coraz częściej klienci i goście kawiarni i innych lokali gastronomiczych, dlatego na pewno warto je w swoim lokalu mieć. Zwłaszcza, że ich cena w porównaniu do rurek plastikowych jest konkurencyjna lub porównywalna a ich wpływ na środowisko naturalne jest nieporównywalnie mniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here