Zestawy ubrań dla mam i córek

Kolekcje identycznych stylizacji dla mam i córek cieszą się obecnie ogromną popularnością. Mają ogromne grono zwolenniczek i równie dużo przeciwniczek, które nie rozumieją zachwytu nad zestawami ubrań dla małych i dużych fanek mody. Ten trend raczej pozostanie z nami dłużej, dlatego warto zastanowić się, czy kolekcje mama/córka naprawdę są warte uwagi.

Sposób na zbudowanie bliskiej więzi

Wspólne zakupy nawet z kilkulatką mogą mieć naprawdę dobry wpływ na relacje mamy i córki. To świetny moment na zacieśnianie bliskiej relacji, jaka łączy małe i duże kobiety w rodzinie. Ponadto dziewczynki bardzo lubią naśladować mamę, a zestawy ubrań ze sklepu Tessita mogą im w tym pomóc. Zakupy, przymierzanie strojów i wspólne szykowanie się na wielkie wyjście to świetny wstęp do budowania bliskości z córką.

Mamy i dzieci, które mają wspólne hobby lub w kreatywny sposób spędzają razem czas, mają spore szanse na normalne stosunki także w okresie nastoletniego buntu i gdy córka już dorośnie. Zdjęcia z domowych sesji w identycznych bluzach lub fotki z rodzinnej imprezy w bliźniaczych stylizacjach na pewno będą w przyszłości miłym wspomnieniem. Podczas niewinnych zakupów i przebieranek można sporo dowiedzieć się o swoim dziecku.

Wspólne odkrywanie kobiecości

Świadoma kobiecość to piękna, ale dość trudna do wypracowania cecha. Wiele dziewczynek chce być jak mama i to właśnie od niej często uczą się bycia kobietą. Dziecięcą chęć do naśladownictwa można wykorzystać np. do tego, żeby młoda dama bez grymaszenia ubrała się stosownie do okazji. Sporą zaletą większości stylizacji dla mam i córek jest to, że producenci dbają o zachowanie klasy i dopasowanie ubrań do wieku obu pań.

Mama może ponadto dzięki ubraniom pokazać córce, że kobiecość ma wiele twarzy. Z tego powodu w sklepie Tessita oprócz eleganckich sukienek można znaleźć także zawadiackie bluzy z kapturem, T-shirty i spodnie z lampasami. Jednocześnie można walczyć ze stereotypami i przekazać to, że różowe i bardzo kobiece ubrania mogą świetnie pasować również do silnych, niezależnych i odważnych pań.

Kiedy kolekcje dla mam i córek to kit?

Niekiedy identyczne zestawy ubrań dla mamy i córki rzeczywiście mogą być modową porażką i bardzo nieudanym projektem. Dotyczy to jednak raczej niewielkiej części kolekcji dostępnych na rynku. Idealnym przykładem takiego kitu są stylizacje, które są zbyt wyzywające dla małych dziewczynek i przekazują niewłaściwy obraz kobiecości. W ofercie sklepu Tessita nie ma jednak miejsca na takie wpadki i wszystkie ubrania są w bardzo dobrym guście.

Niektórzy projektanci kolekcji mama/córka popełniają jeszcze inny, dość poważny błąd z modowego punktu widzenia. Czasami można spotkać się z bliźniaczymi outfitami, które są kopią ubranek dla dziewczynki. I o ile córka może w nich wyglądać naprawdę uroczo, to na dorosłej kobiecie takie projekty będą prezentować się po prostu bardzo infantylnie. Warto zatem wybierać zestawy ubrań w uniwersalnym stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here