Konwersja norm ISO/DIN/PN - jak należy ją wykonać krok po kroku

Sporo osób kompletnie nie ma pojęcia, jak powinna być wykonana konwersja ISO/DIN/PN… Jesteś w tej grupie? Chcesz zaś zmienić ten stan rzeczy? W takim razie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem na ten temat.

Po co konwersja norm ISO/DIN/PN jest wykonywana?

Co oznaczają poszczególne literki? ISO to najbardziej powszechne normy. Operuje się nimi dosłownie na całym świecie. W tym aspekcie najwięcej do powiedzenia ma Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (w tym momencie ten podmiot ma swoją siedzibę w Genewie). Okazuje się, że normy ISO są z powodzeniem stosowane na rozmaitych kontynentach. Eksperci mówią o nich, iż są najbardziej uniwersalne. I tak jest w rzeczywistości. Jeśli dochodzi zatem do współpracy na przykład Polaka i przedstawiciela Azji, to handlują oni używając właśnie norm ISO. Dużo mniejsze znaczenie mają normy DIN (są one stosowane w naszym kraju między innymi ze względu na kwestie historyczne). Odpowiada za nie Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Co ciekawe, ten podmiot powstał kilka lat wcześniej niż Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Na terenie Polski są stosowane również PN. Co warto o nich wiedzieć? To Polskie Normy. Mają one jednak marginalne znaczenie w ujęciu globalnym. Podobnie wygląda sytuacja z językiem polskim. Jeśli ktoś chce dogadać się poza naszym krajem, to zazwyczaj używa języka angielskiego. Polskiego bowiem przeważnie nikt nie rozumie….

Konwersja norm ISO/DIN/PN jest natomiast wykonywana właśnie po to, by nie występowały żadne niedomówienia. Można rzec, że to taki język stosowany w rozmaitych branżach. Chodzi na przykład o kategorie związane z elementami złącznymi. Osoby, które potrafią realizować konwersję norm ISO/DIN/PN, bez problemu dogadają się w zakresie kupowania lub sprzedawania rozmaitych akcesoriów. Znajomość takiego aspektu powoduje, że szybko można też sprawdzić właściwości danych elementów złącznych i ocenić, czy rzeczywiście warto je posiadać.

Zobacz także: http://trzypion.pl/sruby-trapezowe-najwazniejsze-fakty/

Jak konwersja norm ISO/DIN/PN może być zrealizowana?

Dobre śruby sześciokątne z pełnym gwintem spełniają normy DIN 933/ISO 4017/PN 82105. Co jednak zrobić, gdy ktoś zna tylko jedno z tych oznaczeń? Wówczas z pomocą przychodzi strona stalmut.pl. Tam może być bowiem dokonana konwersja norm. Szybko i sprawnie. Dodatkowo całkowicie za darmo. Wystarczy wpisać jedno z oznaczeń (na przykład DIN 933), by błyskawicznie poznać kolejne. Jeśli zatem kiedyś będziesz miał takie zadanie do wykonania, to skorzystaj z tej strony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here