dlaczego farbowanie włosów je niszczy
fot. pixabay.com

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów, pomimo tego, że farby mają wiele szkodliwych substancji, które skutecznie niszczą nasze włosy. Osłabiające działanie farb do włosów nie zniechęca jednak pań do częstego zmieniania ich koloru. Dlaczego farbowanie włosów je niszczy? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/farby-do-wlosow-czy-bardzo-niszcza-nasze-wlosy/

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów to bardzo popularny zabieg zmiany swojego wizerunku. Coraz więcej kobiet decyduje się na to, by koloryzować swoje włosy bez sprawdzania jakie farby będą się na nich znajdować, a także czy zawierają one szkodliwe substancje. Większość kobiet zakłada, że nowoczesne farby są pozbawione wszelkich szkodliwych chemicznych substancji.

Farbowanie włosów to jednakże chemiczna ingerencja w strukturę włosów, która niesie możliwość pogorszenia ich kondycji. Włosy są zbudowane poprzez warstwę łusek, które mają za zadanie je chronić przed negatywnym oddziaływaniem czynników z zewnątrz. Łuski te w normalnych warunkach są zamknięte, a nasze włosy są gładkie i lśniące.

Szkodliwe farbowanie włosów

Dokonując częstej koloryzacji naszych włosów powodujemy, że stają się one słabe, szorstkie, bez blasku oraz matowieją. Nie chodzi już nawet o skład chemiczny farb, które nakładamy na swoje włosy, ale o sam zabieg, który stanowi zbyt często ingerencję w strukturę naszych włosów. Im częściej farbujemy włosy tym gorsza będzie ich kondycja.

Do negatywnych skutków farbowania włosów zdecydowanie zalicza się osłabione i zniszczone włosy, które mocno matowieją, tracąc swój właściwy blask. Większość farb do włosów może również wywoływać alergie, a więc warto przed koloryzacją zrobić próbę na skórze.

Substancja, która otwiera łuski naszych włosów i znajduje się w większość farb do włosów, to amoniak. Dodatkowo w składzie farby znajdziesz również utleniacz, który powoduje, że włosy tracą swój kolor i wówczas barwnik robi swoje. Większość farb nadal posiada te szkodliwe substancje, jednakże są również opcje wyboru bardziej zdrowych farb. Jedną z nich jest ziołowa płukanka.

Przeczytaj też:http://www.okser.pl/jak-szybko-wysuszyc-paznokcie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here