Metody depilacji bikini

Depilacja bikini to nic innego jak usunięcie włosków z okolic miejsc intymnych. Większość kobiet regularnie z niej korzysta. Dla tych, które o siebie dbają, jest to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Warto go przeprowadzać regularnie zwłaszcza latem, by później móc bez żadnych oporów zakładać mocno wycięte kostiumy kąpielowe i nie martwić się o to, że spod materiału zaczną wystawać jakiekolwiek włoski. Depilację miejsc intymnych można przeprowadzić na kilka sposobów. Oto te najpopularniejsze i zarazem najlepsze.

Pierwszy sposób to depilacja klasyczną maszynką do golenia. Metoda najprostsza i wciąż najchętniej wybierana przez większość kobiet. Maszynka to tanie narzędzie do depilacji. Kosztuje zaledwie kilka czy kilkanaście złotych, jednak ważne jest to, by zastosować ją wyłącznie jeden raz, a potem ją wyrzucić. Depilacja taką maszynką jest bezbolesna, ale przy tym niestety mało skuteczna. Włoski zaczynają odrastać już w dniu zabiegu. Z czasem wskutek przycinania ich przy skórze mogą też stawać się grubsze, przez co później jeszcze trudniej się je usuwa.

Dużo lepszym wyborem zdaje się być wosk. To właśnie on doskonale zastępuje te wszystkie mało efektywne maszynki do golenia. Depilacje bikini woskiem uchodzą za bardzo skuteczne. Wbrew pozorom można je przeprowadzać nawet w domowym zaciszu, wcześniej zaopatrując się po prostu w sam wosk bądź wypełnione nim plastry, które przykleja się do skóry, by później oderwać je od razu wraz z włoskami. Metoda jest nieco bolesna, dlatego nie sprawdzi się na skórze wrażliwej. Gwarantuje jednak świetne efekty. Utrzymują się one nawet przez kilka tygodni.

Ostatnia już opcja, prawdopodobnie najlepsza ze wszystkich, to depilacja laserowa. Pod względem efektywności nie ma ona sobie równych. Laser jest bowiem w stanie całkowicie zlikwidować niechciane włoski, gdyż pochłania ich barwnik i sprawia, że z czasem przestają one zupełnie odrastać. Wadą w tym przypadku jest wyłącznie cena. Pełną skuteczność daje też zwykle cała seria zabiegów laserowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here