Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Paznokcie to niesłusznie ignorowany przez wielu element wyglądu. Tymczasem, paznokcie są zwieńczeniem dłoni oraz mają duży wpływ na Twoją prezencję. Jeśli dbasz o swój wygląd i zależy Ci również na wyeksponowaniu potencjału swoich dłoni, wówczas troska o paznokcie jest obowiązkowa. Poniżej podpowiadamy, co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby zatroskanej o swoje paznokcie. 

Akcesoria kosmetyczne do domowego manicure 

Domowe manicure jest dość łatwe do zaaranżowania. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw najpotrzebniejszych przyrządów, wykorzystywanych w pielęgnacji paznokci. Do najchętniej stosowanych należą pilniki, cążki, kopytka do naskórka, podkładki, frezarki oraz pędzelki. Za ich pomocą możesz przygotować niezwykle olśniewający manicure na wyjątkowe okazje jak i na co dzień.

Oprócz akcesoriów korzysta się także z lakierów, modnych aplikacji oraz innych kosmetyków, nieodłącznych w trakcie wykonywania paznokci. Kosmetyki dostępne na sklepowych półkach tworzą bardzo rozbudowany zbiór, w którym znajdziesz zarówno najpopularniejsze odcienie, jak i nowatorskie i eksperymentalne lakiery. 

Jak wybierać, by trafić? Przegląd polecanych narzędzi i akcesoriów 

Pilnik to pierwsza i podstawowa sprawa. Może mieć różną formę – zarówno bloczka polerskiego jak i zwykłej, podłużnej łódeczki. Nadaje się do matowienia powierzchni paznokcia, wygładzania płytki oraz usuwania nierówności. Pozwala także wyprofilować kształt paznokcia do wybranej przez Ciebie formy. Wybierając pilnik, warto zwrócić uwagę na jego ziarnistość, czyli gradację. Im będzie ona większa, tym bardziej delikatny będzie dany pilnik 

Warto także sięgać po specjalistyczne cążki do skórek, pozwalające uporać się z odstającymi fragmentami tkanek oraz innymi niedoskonałościami skórnymi. Cążki do skórek powinny być maksymalnie precyzyjne i posiadać niewielkich rozmiarów element roboczy. Często, wykorzystywane są w usuwaniu wyjątkowo niewielkich, odstających fragmentów naskórka. 

Kopytka do naskórka to akcesoria pomocne w trakcie mniej i bardziej zaawansowanych prac nad płytką. Za ich pomocą możesz odsunąć wybrane fragmenty naskórka, odsłaniając ukryte pod nim tkanki paznokcia. Kopytka są wysoce skuteczne i polecane do użycia, jeśli zależy Ci na stworzeniu maksymalnie gładkiej i równej powierzchni. 

Pędzelki to elementy manualne, wykorzystywane w tworzeniu okazjonalnego i codziennego manicure. Pomagają w nanoszeniu różnego typu zdobień oraz przyspieszają wykonanie całego zabiegu. W trakcie wyboru pędzelków z pewnością zauważysz, że różnią się wielkością, sposobem wyprofilowania oraz innymi parametrami. Polecamy sięgać po wysoce precyzyjne pędzle, pozwalające na stosowanie kilku różnych technik manicure. 

Podkładki pod dłonie to elementy dodatkowe, które warto stosować zarówno w przypadku osób początkujących jak i zaawansowanych. Wykonane są z delikatnych materiałów i często mają formę niewielkich poduszeczek. Pozwalają utrzymać dłoń w stabilnej pozycji, co ułatwia wykonanie wszelkich zamierzonych zabiegów. 

Frezarki to akcesoria specjalistyczne, za pomocą których przygotujesz manicure jeszcze szybciej i sprawniej niż dotychczas. Frezarki pozwalają na precyzyjne obcięcie płytki paznokcia w wybranym miejscu, nadanie jej pożądanego kształtu oraz wyrównaniu powierzchni. Za pomocą frezarki usuniesz także nadmiar rogowaciejącego naskórka dookoła paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here