Alkoholizm w statystykach, czyli liczby nie kłamią

Dziś chcielibyśmy podać kilka niezbitych dowodów, że niekontrolowane picie alkoholu może być naprawdę tragiczne w skutkach. Tylko niewielka część osób uzależnionych od alkoholu, zgłasza się do ośrodka leczenia alkoholizmu z prośbą o pomoc. Przedstawimy kilka faktów opartych na realnych liczbach.

Polska „kultura” picia

Chyba każdy wie jak wyglądają polskie imprezy i święta. Na stole musi pojawić się alkohol i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wmuszano go w osoby, które tego nie chcą. „Ze mną się nie napijesz?”, „No to jeszcze po jednym” i inne teksty są na porządku dziennym. Szacuje się, że średnio na jednego Polaka przypada 12,5 litra alkoholu rocznie. Rzeczywiście te dane mogą być bardzo zaniżone.

Ciąża a alkohol

Ciąża a alkoholNiestety – choć może to wydawać się niewiarygodne – nawet kobiety ciężarne sięgają po alkohol. I nie są to pojedyncze przypadki, ale aż 30%! Rodzą się dzieci, które już od pierwszego dnia skazane są na skutki dziania alkoholu. Mają zaburzenia rozwojowe, zwiększa się tendencja do alkoholizmu.

Kierowcy z procentem

Niestety kierowcy też nie stronią od alkoholu. Pomimo wielu głośnych akcji w Polsce w styczniu 2017 roku zatrzymano aż ponad 300 nietrzeźwych kierowców! Liczba wypadków z ich udziałem też jest znacznie większa, niż u trzeźwych kierowców.

Alkohol u nastolatków

Alkohol u nastolatkówChoć sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest zakazana, szacuje się, że nawet 84% nastolatków sięga po napoje wyskokowe! Najchętniej wybieranym alkoholem jest z pozoru niewinne piwo.

Kto jest najczęściej narażony na alkoholizm?

Badania pokazują, że najbardziej narażoną na chorobę alkoholową są osoby pracujące powyżej 48 godzin. Wydaje się więc, że po alkohol sięgają osoby podatne na stres, zmęczone, z pozoru mające uporządkowane życie.

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to choroba chroniczna, czyli nieuleczalna, objawiająca się piciem częstszym i w większych ilościach. Wyróżnia się uzależnienie fizyczne i psychiczne, które idą ze sobą w parze. Złagodzenie objawów alkoholizmu powoduje kompleksowa terapia antyalkoholowa połączona z ogromną siłą woli oraz pomocą ze strony otoczenia.

Potrzebny Ci detoks? Odwiedź https://uzaleznienia-terapia.pl/detoksykacja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here