Bezpieczne przechowywanie paliwa w firmie

Paliwo, jakim jest na przykład olej napędowy to substancja potencjalnie niebezpieczna i jako taka musi być przechowywana w określony sposób. Wymaga tego nie tylko rozsądek, ale również konkretne przepisy prawa, do których przedsiębiorstwa muszą się dostosować. Ustawodawca wymaga na przykład stosowania na paliwo zbiorników zaopatrzonych w specjalny atest, który poświadcza o dostosowaniu ich do danego typu cieczy, a więc również o bezpieczeństwie.

Zbiorniki dwupłaszczowe do przechowywania paliwa

Producent zbiorników dwupłaszczowych dostarcza dziś przede wszystkim konstrukcji, które zaprojektowane są w pierwszej kolejności do przechowywania paliw płynnych, na przykład oleju napędowego. Paliwa takie są sklasyfikowane w prawie, jako substancje niebezpieczne, a więc przechowywanie ich jest ściśle kontrolowane i wymaga zastosowania określonych środków. Zbiorniki są więc zaopatrzone w odpowiednie atesty. Świadczą one o tym, że zbiornik został wykonany z użyciem tworzyw odpornych w wystarczającym stopniu na działanie przechowywanych paliw, a więc zapewniających wysoki stopień bezpieczeństwa.

W kwestii takiej jak zbiorniki paliwowe produkcja zakłada dostosowanie ich do zapewnienia bezpiecznego przechowywania paliw w maksymalnym stopniu. Dlatego więc zbiorniki są bardzo często zaopatrzone w dodatkowe elementy, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. Mogą to być na przykład elektroniczne czujniki zabezpieczające przed przelaniem, czy inne czujniki informujące o każdej potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Paliwo może być legalnie (i przede wszystkim bezpiecznie) przechowywane w takich zbiornikach tak długo, jak to określa atest. Związane jest to z kwestią wpływu przechowywanych substancji na tworzywa syntetyczne.

Inne zastosowania zbiorników dwupłaszczowych

Zbiorniki tego rodzaju to dwuwarstwowe konstrukcje, które używane są do przechowywania różnego rodzaju substancji niebezpiecznych, które pod żadnym pozorem nie powinny się wydostać. Mogą to być na przykład substancje silnie żrące, czy innego rodzaju toksyczne chemikalia. Substancje takie wykorzystywane są w wielu gałęziach produkcji, a przechowywanie ich to jedna z większych trudności, jakie może napotkać przedsiębiorca. Zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych to rozwiązanie proste i bezpieczne, a przede wszystkim nienarażające przedsiębiorcy na duże koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here