Czym jest przeszczep włosów

Przeszczep włosów wykonuje się w celu przywrócenia wzrostu włosów na skórze głowy. U niektórych osób ten wzrost jest ograniczony lub wcale nie występuje.

Na czym polega przeszczep włosów?

Żeby uzyskać trwały efekt konieczne jest wykonanie przynajmniej kilku takich zabiegów. Warto wiedzieć na czym polega oraz ile kosztuje przeszczep włosów. Wykonuje się go, żeby dodać większą ilość włosów do obszaru głowy, który jest wyraźnie łysiejący lub przerzedzony. Eksperci szacują, że około 60% mężczyzn po skończeniu 50 roku życia ma problem z łysieniem. Dostępne są różne preparaty bez recepty, które mają zatrzymać wypadanie włosów, ale z reguły są one mało skuteczne. Jedyną sprawdzoną metodą jest Przeszczep włosów cena waha się w okolicach 2500 – 3000 zł. Łysienie może dotknąć każdego i nie ma przy tym znaczenia płeć oraz wiek. Najczęściej występuje łysienie androgenowe, określane również jako męskie mimo tego, że można je też spotkać u kobiet. DHT, czyli dihydrotestosteron jest odpowiedzialny za powstawanie łysienia androgenowego. Osłabia on mieszki włosowe, a to z kolei przyczynia się do gorszej produkcji i jakości włosów. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się przeszczepy włosów ceny są uzależnione od stanu głowy, ale z reguły koszt nie powinien przekroczyć 3 tysięcy zł.

Kiedy warto go wykonać?

Znane są również przypadki wrodzonego braku owłosienia w takich miejscach jak rzęsy oraz łuki brwiowe. Terapia hormonalna nie zawsze się sprawdza, ale niezawodnym rozwiązaniem jest przeszczep włosów cena jest obecnie na tyle przystępna, że każdy obywatel kraju może sobie na to pozwolić. Jeszcze kilkanaście lat temu słysząc ile kosztuje przeszczep włosów można było być w niezłym szoku. Obecnie powszechnym zjawiskiem są przeszczepy włosów ceny nie powinny nikogo dziwić. Należy mieć na uwadze, że jest to zabieg wykonywany przy znieczuleniu. Brak włosów jest nie tylko estetycznym problemem, ale może być też oznaką postępującej choroby. Ma to również duży wpływ na psychikę, ponieważ łysienie obniża pewność siebie i naraża taką osobę na depresję. Dlatego warto jak najwcześniej wykonać przeszczep włosów i cieszyć się bujną fryzurą przez długi czas. Warto pamiętać, że nigdy nie jest za późno, żeby poprawić swój wygląd i czuć się dobrze w swoim ciele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here