szkola

Przedszkola i szkoły to miejsca, w których nasze dzieci spędzają naprawdę spora część swojego życia. Zarówno rodzicom, jak i nauczycielom powinno zatem zależeć na tym, aby przestrzenie te były przyjemne dla oka i zachęcały do regularnego przebywania. Fajnym pomysłem na ozdobienie ścian, podłóg i drzwi budynków edukacyjnych są specjalnie przygotowane tablice i naklejki. Posiadają one walory edukacyjne, informacyjne, a także estetyczne.

Tablice i naklejki edukacyjne

Przedszkola oraz szkoły mają za zadanie fachowo zaopiekować się dziećmi i zapewnić im jak najlepsze warunki do poszerzania wiedzy. Oprócz klasycznych lekcji warto wprowadzać w takich jednostkach dodatkowe elementy edukacyjne. Należą do nich naklejki i tablice z treściami edukacyjnymi. W sprzedaży znaleźć można liczne propozycje takich dekoracji. Jednak największy wybór i najlepsze ceny proponuje sklep, którego oferta znajduje się pod adresem internetowym: https://akatja.pl/.

Na tablicach i naklejkach umieszcza się informacje z różnych szkolnych przedmiotów, w tym z: matematyki (np. tabliczka mnożenia, wzory matematyczne), języka polskiego (np. części zdania, zasady ortografii, części mowy, rodzaje literackie), języków obcych (np. odmiana czasowników, nazewnictwo części ciała, podstawowe zwroty), fizyki (np. wzory fizyczne), chemii (np. model budowy atomu, miary odczynu roztworu, tabela rozpuszczalności wybranych soli i wodorotlenków w wodzie), plastyki (np. kolory i koło barw), geografii (np. róża wiatrów), biologii (np. budowa oka, budowa mózgu, budowa szkieletu).

Na tego typu wywieszkach można także umieszczać treści patriotyczne, w tym: tekst hymnu państwowego lub polskie symbole narodowe. Dzieci i młodzież codziennie patrząc na zamieszczone na tablicy treści w naturalny sposób przyswajają wszystkie informacje. Tablice posiadają atrakcyjną oraz trwałą grafikę i kolorystykę. Są także łatwe w utrzymaniu czystości.

Tablice i naklejki informacyjne

Tablice i naklejki mogą z powodzeniem pełnić także funkcje informacyjne. Ułatwiać poruszanie się po danym obiekcie oraz informować o właściwym sposobie zachowania. Do wyboru są produkty dedykowane do zawieszania na ścianie lub drzwiach, a także montażu na schodach lub podłodze.

Dużym zainteresowaniem przedstawicieli przedszkoli cieszą się tabliczki z nazwą grupy przedszkolnej (np. Krasnoludki, Biedronki, Odkrywcy). Z kolei dyrektorzy szkół chętnie zamawiają tabliczki z nazwami sal dydaktycznych (np. sala matematyczna, sala informatyczna, sala muzyczna) i innych pomieszczeń (np. biblioteka, pokój nauczycielski, toaleta, stołówka, sala gimnastyczna, gabinet pielęgniarki).

Tablice i naklejki dekoracyjne

Tablice i naklejki mogą także pełnić tylko i wyłącznie rolę estetyczną, czyli zdobić wnętrza atrakcyjnymi grafikami lub napisami. W głównym holu szkoły można umieścić napis z motto jej patrona. Przedszkolne sale można natomiast ozdobić wizerunkiem dziecięcych bohaterów, w tym: misiów, kotków, wróżek, pojazdów.

Z kolei w szkołach podstawowych i średnich sprawdzają się tablice i naklejki przedstawiające elementy przyrody, np. drzewa, kwiaty, zwierzęta. Takie dekoracje dodają pomieszczeniu elegancji i wprowadzają przyjemną atmosferę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here