Estetyczne elewacje z blachy perforowanej

Pierwsze pytanie, jakie należy zadać przed aranżacją fasady budynku brzmi: Jakie funkcję będzie spełniał budynek? Czy materiał będzie służył jako estetyczna okładzina, czy raczej jako stonowane wykończenie budynku? Czy wymagają one ochrony przeciwsłonecznej lub właściwości osłaniających, czy raczej wysokiego stopnia przezroczystości? W zależności od zastosowania, istnieje szereg rozwiązań, z których każde na swój sposób zaspokoi potrzeby.

Konstrukcja elewacji z metalu pozwala na uzyskanie bardzo indywidualnego i atrakcyjnego wizualnie wyglądu. W celu uzyskania nowoczesnego wyglądu dostępne są liczne warianty materiałów i jednym z nich jest blacha perforowana. Elewacje metalowe są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne i doskonale chronią budynek.

Perforowane panele metalowe są produkowane przez wykrawanie otworów o różnych kształtach i rozmiarach w zimnych arkuszach metalu w celu stworzenia różnych wzorów. Dostępny w szerokiej gamie wykończeń, w tym malowanych proszkowo i anodowanych, blacha perforowana zapewnia projektantom i architektom swobodę tworzenia różnorodnych wzorów i projektów. Ze względu na swoje stabilne i dekoracyjne właściwości, blacha perforowana jest poszukiwanym produktem do pokrywania elewacji budynków.

Elewacje metalowe: Zmienna i precyzyjna powtarzalność

Z tym światem idei w tle, metale są wielowarstwowym, architektonicznie wielopłaszczyznowym materiałem budowlanym dla przegród zewnętrznych, który bez problemu wpisuje się w kanon wzornictwa równie nowoczesnych materiałów, jakimi są szkło i beton. Jednak sam wizerunek nie buduje metalowych elewacji. Za sukcesem metali w budowie elewacji przemawiają raczej zalety techniczne i estetyczne. Przykładem może być bardzo zmienna i precyzyjna formowalność, dzięki której fasady o bardzo precyzyjnych strukturach mogą mieć niemal dowolną i różnorodną fakturę.

Zaletą konstrukcyjną elewacji metalowych jest ich niewielki ciężar, a architektoniczną ich mnogość możliwych do uzyskania powierzchni.

Elewacje wykonane z prefabrykowanych blach profilowanych Perfopol.pl w znacznie większym stopniu odpowiadają architektonicznym i technicznym zasadom nowoczesnej techniki. Ich wykonanie jako zimnej fasady na konstrukcji nośnej może być zaplanowane i obliczone w najdrobniejszych szczegółach przez inżyniera. Dzieje się tak dlatego, że dla połączeń, przejść i innych detali elewacji dostępne są wstępnie zaplanowane i prefabrykowane rozwiązania, które są wybierane przez projektanta i montowane na placu budowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here