Innowacyjne metody korygowania sylwetki

Mając na uwadze korygowanie urody a konkretnie usuwanie tłuszczu z miejsc, gdzie występuje jego nadmiar, stosowany jest tak zwany przeszczep tłuszczu (lipotransfer, przeszczepianie tłuszczu). Jednocześnie „pozyskany” tłuszcz jest wykorzystywany tam, gdzie go brakuje.

Przeszczepianie tłuszczu – jako korekta urody

Koryguje się w ten sposób nadmiary tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Dotyczy to na przykład: bioder, podwójnego podbródka, otłuszczonego karku, fałd tłuszczu na brzuchu, na plecach poniżej żeber, na udach i tak dalej. Pobrany z ciała tłuszcz wykorzystuje się ponownie, w celu umieszczenia go tam, gdzie go jak raz brakuje. Wcześniej sprawa jest szczegółowo omawiana, tak by uniknąć rozczarowań po zabiegu. Przeszczep tłuszczu następuje oczywiście po odpowiednim oczyszczeniu go i przystosowaniu do ponownego użycia.

Przeszczep tłuszczu – wielokrotnie

Coraz to nowsze metody Lipotransferu powodują mniejsze skutki uboczne tegoż zabiegu. Takie sprawy jak schudnięcie, czy pojawiające się z czasem choroby, mają wpływ na przeszczepianie tłuszczu.Zmarszczki i cienie pod oczami, zmarszczki na czole, asymetria twarzy, poprawianie jej owalu – to dodatkowe przyczyny liposukcji.Przy okazji zabiegu stosuje się wiele innych czynności wspomagających ten proces przeszczepiania tkanki tłuszczowej.

Zabiegi towarzyszące lipotransferowi

Na pewno po zabiegu, często stosowany jest masaż limfatyczny, przyspieszający usuwanie tłuszczu z komórek, tym samym wspomaga uzyskanie lepszego i szybszego dodatniego efektu. Stosowane są także środki przeciwbólowe i antyhistaminowe. Zazwyczaj przez 24 godziny po zabiegu stosuje się ubrania uciskowe, których przez ten czas nie należy zdejmować. Zalecana jest tego typu odzież do noszenia, nawet do 6 miesięcy. Są stosowane także opaski uciskowe w celu wzmocnienia pozytywnych skutków interwencji w urodę.

Nieoceniona rekonwalescencja

Należy brać pod uwagą czas potrzebny na rekonwalescencję. Wiedza na temat przeszczepu tłuszczu pomaga zrozumieć, czego należy unikać w późniejszym trybie życia. Daje też wyobrażenie o tym, co jest wskazane, by jak najdłużej utrzymały się pozytywne rezultaty lipotransferu.

Metody tego rodzaju interwencji w urodę wciąż są udoskonalane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here