jak czyścić buty zamszowe

Buty zamszowe są bardzo popularne i cieszą nas swoim niebanalnym wyglądem. Jednak nie nadają się na porę jesienna i zimową, kiedy to często pada i jest bardzo wilgotno. Chyba, że będziemy wiedziały jak o nie zadbać i co zrobić, gdy już się zabrudzą. Butów zamszowych nie da się bowiem ot tak wrzucić do pralki czy wypastować. Jak czyścić buty zamszowe, by długo cieszyły nas swoim oryginalnym materiałem?

Jak czyścić buty zamszowe?

jak czyścić buty zamszowePo pierwsze, jeśli decydujesz się na kupno zamszowych butów, konieczne wyposaż się, najlepiej od razu po nabyciu, w impregnat do butów. Substancja ta za pomocą aktywnych substancji stworzy na bucie niewidzialną barierę chroniącą but przed wilgocią i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Zabieg należy wykonać tuż po zakupie obuwia, a jego skuteczność zobaczymy, gdy na powierzchni obuwia pojawiać się będą charakterystyczne krople. Oznaczać to będzie, że woda nie dostaje się do obuwia i nie musimy martwić się wystawianiem naszych zamszowych butów na typowo jesienną pogodę. Warto jednak wspomnieć, że impregnat stosować należy nie tylko raz, ale powtarzać zabieg co kilka miesięcy tak, by nie stracił na ważności i ciągle chronił nasze buty.

Jeśli jednak Twoje buty już się zabrudziły i nie wiesz co z nimi zrobić, wykorzystaj jeden z tych prostych i domowych sposobów. Na pewno w swoim domowym wyposażeniu znajdziesz przynajmniej jeden składnik, który pozwoli Ci na dokładne wyczyszczenie Twoich butów. Gotowa?

Skórka od chleba. Brzmi dziwnie? A jednak. Najlepiej gdyby była lekko czerstwa, wtedy sprawdzi się idealnie, ale taka świeża też może być. Można ją wykorzystać do lekkich i delikatnych zabrudzeń. Nie musimy obawiać się uszkodzenia zamszu, a po wykonaniu zabiegu wystarczy tylko otrzepać buty z nadmiaru okruszków.

Zastosowanie gumki do ścierania

Dokładnie takie samo działanie ma zwykła gumka do ścierania. Możesz wykorzystać tak naprawdę każdy rodzaj gumki, jednak najlepiej sprawdzi się gumka w kolorze białym lub gumka chlebowa, której kształt dopasować możesz do wielkości zabrudzenia i kształtu butów. Jest tak delikatna jak skórka od chleba i pomaga usunąć nawet te większe zabrudzenia. Oczywiście na suchych butach.

A do tych zewnętrznych zabrudzeń przyda nam się stara szczoteczka do zębów. Ma delikatne włosie i pozwoli na pozbycie się brudu i zacieków nie uszkadzając tym samym struktury buta. A najlepsze jest to, że wszystkie te narzędzia masz na pewno w swoim domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here