Jak wyszczuplić łydki

Cele kobiet oraz mężczyzn na siłowni zazwyczaj znacznie różnią się od siebie. Faceci chcą zbudować masę mięśniową, natomiast panie skupiają się na wyszczupleniu sylwetki. Największym błędem popełnianym przez kobiety na siłowni jest wykonywanie mało efektywnych, lekkich ćwiczeń ze strachu przed „męskim” wyglądem. Nie istnieją ćwiczenia damskie i męskie, tylko skuteczne i nieskuteczne. Jeżeli kobieta chce mieć zgrabną, a także proporcjonalną sylwetkę, to powinna wykonywać zarówno trening dolnych partii ciała jak i górnych części. Przesadne zaaferowanie pięknymi pośladkami i smukłymi nogami nie daje dobrych rezultatów. Bardzo szerokie biodra w połączeniu z wąskimi barkami nie wyglądają estetycznie. Jedno z częściej zadawanych przez kobiety pytań to: jak wyszczuplić łydki?

Jak wyszczuplić łydki?

Jak wyszczuplić łydkiBędzie lepiej, jeżeli na wstępie oznajmię, iż chodzi im o zbudowanie mięśni łydek. Odchudzanie zatem nieszczególnie się sprawdzi. Akurat ćwiczenia tej partii ciała nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Jeden z najlepszych wariantów treningowych na łydki to wznosy. Aby wykonać to ćwiczenie należy obie nogi ułożyć równolegle do siebie na skraju jakiegoś podwyższenia (np. schodek). Następnie przenieść ciężar ciała do pięt i opuścić dół stopy, a później dynamicznie wspiąć się na palce. Warto cały czas się asekurować rękami o ścianę, ponieważ wątpliwym jest utrzymanie równowagi w tak chwiejnej pozycji. Podczas wykonywania serii łydki wręcz płoną, ponieważ zaangażowanie mięśni jest bardzo duże. Nie należy się przejmować lekkim bólem i dyskomfortem, bo naturalnie musi on wystąpić. To chyba najłatwiejsze oraz najbardziej efektywne ćwiczenie na nogi możliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych. Na początek można wykonywać 3-4 serie po maksymalną ilość powtórzeń aż do tak zwanego upadku mięśniowego, a więc momentu, gdy nie będziemy w stanie zrobić ani jednego powtórzenia więcej.

Ćwiczenia wielostawowe

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do treningu ćwiczeń wielostawowych angażujących dolne części ciała, czyli przysiad oraz martwy ciąg ze sztangą lub hantlami. Oba te ćwiczenia można próbować w początkowym okresie z niewielkimi ciężarami i w uproszczonych wersjach. W przypadku regularnego i sumiennego trenowania efekty szybko się pokażą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here