jak zrobić łóżko

Wychowywanie dziecka jest bardzo sporym obowiązkiem, dlatego wypada się do tego bardzo przyłożyć. Od bardzo młodego wieku należy uczyć dzieci czym są obowiązki. Takie obowiązki trzeba też dobierać dziecku z głową. Warto więc zacząć od czegoś prostego i zamienić to w rutynę. Takim obowiązkiem, który powinniśmy dziecku zaszczepić w głowie jest choćby codzienne ścielenie łóżka. Dodatkowo możemy również wspólnie z naszym dzieckiem zrobić łóżko. Może to być skręcenie gotowego łóżka kupionego w osobnych elementach, albo zrobienie łózka od podstaw. Jak zrobić łóżko?

Regularne ścielenie łóżka

jak zrobić łóżkoPo pierwsze trzeba wytłumaczyć dziecku jak pościelić łóżko. Kiedy to się dokładnie wytłumaczy i wszystko będzie jasne wtedy wychowanek może codziennie swoje łóżko ścielić i śmiało można powiedzieć, że jest to jego obowiązkiem. Wywiązywanie się ze swoich czynów w prawidłowy sposób powinno nieść na początku jakieś bardzo miłe konsekwencje, ale z czasem na leży od tego odejść. Każdy z nas wie, że za zmywanie nauczyć i ogólnie sprzątanie domu nikt nam nie płaci. Jest to głównie satysfakcja dla mieszkańców, że dom jest zadbany. Dlatego ważne aby młody człowiek nauczył się szybko tego, że dbanie o miejsce zamieszkania jest dla własnego dobra i nie zawsze otrzyma się za to wynagrodzenie. Oczywiście za niewywiązywanie się z obowiązku jakim jest ścielenie łóżka powinna być kara, ale nie należy przesadzać. Nic wielkiego tak na prawdę się nie stało, ale ograniczenie dostępu do rozrywki powinna szybko przynieść pożądany efekt.

W wieku młodzieńczym łatwo jest nauczyć się pewnych schematów zachowania. Jeżeli rodzice mają świadomość istnienia takich schematów to wychowywanie dziecka na pewno pójdzie w prawidłowym kierunku. Ścielenie łóżka potrafi dokuczać niektórym dorosłym i często widać sypialnie, które nie wyglądają zbyt zachęcająco. Z jednej strony jest to kwestia bardzo osobista i nikt nie powinien mieszać się do czyjegoś stopnia czystości w mieszkaniu, jednak takie przyzwyczajenia mówią wiele o człowieku. Nie da się tego zinterpretować jednoznacznie, ponieważ dla niektórych dom nie jest domem. Aby ocenić czy czyjeś zachowanie jest zamierzone, złe lub dobre, należy w pierwszej kolejności taką osobę poznać, dopiero wtedy można ją oceniać, ale trzeba przyznać, że ocenianie drugiej osoby też nie jest najlepszym pomysłem.

Jak złożyć gotowe łóżko?

Przede wszystkim jednak najpierw musimy się zdecydować jakie łóżko chcemy kupić? Zacznijmy może od standardowego łóżka dla dwóch osób do sypialni. Oczywiście najprościej byłoby zakupić gotowy model łóżka, który należy tylko złożyć. W tym wypadku sprawa wydaje się dosyć prosta. Zamawiamy w sklepie wybrany przez nas model i oczekujemy na dowóz przesyłki. Zazwyczaj taka przesyłka bezie się składała z kilku części. Największą z nich będzie stanowił materac. Pozostałe elementy to rama łóżka i stelaż. Montowanie gotowego łózka jednak nie jest takie proste jakby to mogło się na pozór wydawać. Przede wszystkim powinniśmy postępować dokładnie tak jak jest to rozpisane na załączonej instrukcji. Każdy element łóżka, nawet najdrobniejsza śrubka ma swoje ścisłe przeznaczenie. I nie ma co się łudzić, że sprawę te załatwimy w paręnaście minut. Z pewnością zejdzie nam na tym przynajmniej godzina czasu. Warto w tym wypadku poprosić o pomoc domowników, choćby nasze dziecko. Wówczas z pewnością wszytko pójdzie nam znacznie sprawniej.

Jak zrobić łóżko?

jak zrobić łóżkoPodczas składanie gotowego łóżka, mamy możliwość obejrzenia wszystkich elementów wchodzących w jego skład. Dokładnie więc wiemy jak wygląda rama łóżka z węzgłowiem, stelaż łóżka oraz materac. Wówczas w naszej głowie rodzi się myśl: a może by tak samodzielnie zrobić takie łóżko? Wystarczy bowiem, że samodzielnie przygotujesz odpowiednie elementy składowe łóżka i je ze sobą połączysz. Zdecydowanie najtrudniej będzie w tym wypadku samodzielnie zmontować ramę łóżka. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz wykonać choćby pobieżny szkic całego łóżka z wyznaczonymi wszystkimi wymiarami. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział jakie elementy z płyty, czy też z drewna będziesz potrzebował i w jakich ilościach. Kiedy już posiadasz taką wiedzę, to możesz udać się do najbliższego marketu budowlanego. Tam wybierzesz odpowiedni materiał i podasz wymiary, a stolarz na miejscu przygotuje ci odpowiednie elementy do twojego łóżka. W przypadku stelaża możemy wybrać różnej grubości i długości szczeble, które tylko połączymy odpowiednią taśmą. W zasadzie tylko materac będziemy musieli zakupić w formie gotowej, albowiem sami raczej go nie wykonamy. Musimy również zaopatrzyć się w zestaw śrubek i wkrętów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here