Jakie okna do łazienki sprawdzą się najlepiej

W mieszkaniach i domach projektowanych dla deweloperów łazienki często są ciemne i ciasne. Projektanci by ciąć koszty często umiejscawiają łazienki w trudnej do zagospodarowania powierzchni wewnątrz budynku. Jednak wybierając projekt własnego domu warto postawić na jasną łazienkę.

Dlaczego okna do łazienki to dobry pomysł?

Przyzwyczajono nas do tego, że łazienki są ciemne i to daje większe uczucie intymności. W gęstej zabudowie czasem faktycznie tak jest, ale jeśli nie mamy sąsiadów zbyt blisko warto zmienić postrzeganie tej kwestii. Intymność w łazience można zapewnić w inny sposób, a okna do łazienki mają wiele zalet.

Okna to nie tylko jasne, dobrze doświetlone pomieszczenie. To też możliwość relaksu w wannie z widokiem na naturę. Łazienka z odpowiednio dużym oknie będzie też o wiele lepiej wentylowana. Do tego fani zieleni w domu będą zachwyceni, doświetlona łazienka to idealne pomieszczenie do uprawy roślin.

Czy każda wielkość okna będzie dobra?

Niewielkie okno w łazience pozwoli poprawić wentylację i wpuści nieco światła, ale nie o to chodzi. Jeśli mamy korzystać z pełni zalet okien do łazienki koniecznie muszą one być odpowiednio dużo. Im większe pomieszczenie, tym większe powinno być okno.

Ważne jest też umiejscowienie okna, w gęstszej zabudowie i niezbyt dużej łazience doskonale sprawdzą się okna umiejscowione wysoko. Mając do dyspozycji szeroką przestrzeń wokół domu i dużą łazienkę, warto stworzyć pokój kąpielowy z dużym oknem przy wannie. Niezależnie od wielkości łazienki umiejscowionej na poddaszu doskonale sprawdzają się też okna dachowe. Jeśli obok nie ma wyższych budynków nie trzeba w nich nawet montować rolet.

Parametry mają znaczenie

Łazienka to pomieszczenie, w którym szczególnie narażeni jesteśmy na wpływ zmiany temperatur. Chłód po wyjściu spod gorącego prysznicu nie jest niczym przyjemnym. Właśnie dlatego okna do łazienki powinny być odpowiednio izolowano. Warto postawić na system dwu- a nawet trzyszybowe oraz wysokiej jakości ramę.

Rama powinno też być odporna na działanie wilgoci. Może być wykonana z tworzyw sztucznych czy aluminium, ale drewniane ramy też mogą się sprawdzić. W każdym przypadku istotna jest jakość ramy, ale drewniane muszą być szczególnie dobrze zabezpieczone fabrycznie i oczywiście odpowiednio konserwowane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here