Klocki do jogi – po co je stosować

Przychodzi taki moment zaawansowania, że bez odpowiednich akcesoriów, nie będziemy w stanie robić stałego progresu. Niezależnie, czy mówimy na temat sportów sylwetkowych, siłowych, czy rozciąganiu – w końcu ile można robić pompki w tej samej pozycji, nie zmieniając kąta, ustawienia rąk, czy nie dokładając pewnych elementów.

Joga również jest tego świetnym przykładem, a klocki do jogi to niemal podstawowe akcesoria, które można znaleźć we wszystkich szkołach, na salach, gdzie odbywają się zajęcia i w sklepach tematycznych.

Wesprzyj swoje treningi i wybierz najlepsze klocki do jogi

Dla osób, które zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób wykorzystywać ten prosty, a zarazem oferujący ogromne możliwości element, chcemy przedstawić jeden ze sposobów, w który mogą być wykorzystywane.

Pozycję mostka zna każdy, jest to świetne ćwiczenie, które pozwoli dopływać krwi do mózgu, rozluźniać brzuch, uda i klatkę piersiową, natomiast w tym wypadku przykurczane są mięśnie pleców – a głównie odcinek lędźwiowy, który jest dla wielu osób w dzisiejszych czasach problematyczny, ponieważ coraz większa ilość grupa ludzi, posiada hiperlordozę, czyli schorzenie polegające na powiększonej krzywiźnie w stronę brzucha. Jest to niezwykle bolesne, co również wyklucza wykonywanie mostka, a głównym powodem jest siedzący tryb życia. Jeśli jednak problem leży w przykurczonym odcinku piersiowym, mostek z pewnością da wam ukojenie!

Ciężko jest jednak wytrzymać, opierając się jedynie o ręcę, więc lepszym rozwiązaniem jest podłożyć w to miejsce klocki do jogi, które będą podtrzymywać nas w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu łatwiej jest skupić się na połączeniu odpowiedniego oddychania, oczyszczeniu myśli i relaksie, który jest głównym celem jogi!

Dostępne produkty i najlepszy wybór

Klocki do jogi mogą być wykonywane z wielu materiałów, a w tym nawet z syntetycznych. Mogą przybierać również różne kształty i wielkości, a wszystko zależne jest od potrzeb i stopnia umiejętności – wróćmy jednak na chwilę do materiałów, z których są one produkowane. Chcąc mówić o sobie jak o profesjonaliście, raczej nie będziemy chcieli korzystać z plastiku, który nie ma wiele wspólnego z naturalnością… Dużo lepszym wyborem jest drewno. Pozostaje jednak jeszcze kwestia twardości, ponieważ produkty wykonane z dębu lub buku, należą do grupy twardych, natomiast sosnowe są o wiele miększe i delikatniejsze, więc proponowane są dużo mniej zaawansowanym użytkownikom.

Wybór jest ogromny, więc każdy z pomocą pracowników sklepów lub trenerów poradzi sobie z dokonaniem odpowiedniej decyzji.

Kup klocki do jogi na yogabazar.pl!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here