Kocioł elektryczny

W ostatnim czasie możemy zauważyć wzrost popularności ogrzewania elektrycznego. Jest to nowoczesna technologia połączona z wydajnością i bezobsługową pracą. Cechy te sprawiają, że kocioł elektryczny stał się doskonałą alternatywą dla innych typów urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, z którego dowiesz się jakie korzyści niesie za sobą wybór ogrzewania elektrycznego.

Kocioł elektryczny – co warto o nim wiedzieć?

Kocioł elektryczny zapewnia komfortowe i tanie ogrzewanie. Warto także wspomnieć, że kocioł elektryczny jest łatwy w montażu, w przeciwieństwie do innych urządzeń. Kocioł nie wymaga dostępu do komina, ani spełnienia rygorystycznych wymogów odnośnie wentylacji.

Najtańsze rozwiązanie

Jeżeli chcesz wybrać najtańsze rozwiązanie jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to zastanów się nad zastosowaniem kotła na paliwo stałe lub kominka z płaszczem wodnym. Pamiętaj jednak, że za tak niską ceną idzie niski komfort użytkowania. Takie rozwiązanie wymaga ręcznego dokładania opału, czyszczeniem paleniska i związanym z tym brudem. Jeżeli chcesz przykładowo wyjechać na kilkudniowe ferie – może to grozić zamarznięciem. Wpięcie do instalacji kotła elektrycznego eliminuje te niedogodności przy zachowaniu niedużych kosztów eksploatacji.

Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Jeżeli masz utrudniony dostęp do sieci gazowej to wybór pieca elektrycznego będzie dla Ciebie idealnym wyjściem. Nie da się ukryć, że korzystanie z paliwa stałego jest mało komfortowe, a kotły na gaz płynny lub olej opałowy są drogie w eksploatacji. Instalacja elektryczna w dzisiejszych czasach jest dostępna w każdym domu. Warto także wspomnieć, że budowa instalacji grzewczej opartej na kotle elektrycznym jest tańsza niż kotłowni gazowej, olejowej czy na paliwo stałe. Ponadto można sobie odliczyć koszty przyłącza gazowego, budowy komina i wkładu kominowego. W sezonie grzewczym odnotowuje się około kilka tysięcy wypadków, które są związane z zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie czad jest śmiertelnym zagrożeniem dla użytkowników niesprawnych kotłów gazowych lub tych na paliwo stałe. Użytkowanie kotła elektrycznego nie stwarza zagrożenia zaczadzeniem.

Jakie są zalety kotłów elektrycznych?

Ogromną zaletą kotła elektrycznego, na którą wiele osób zwraca uwagę jest fakt, że nie powoduje on niskiej emisji pyłów oraz szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi gazów pochodzących z domowych kotłów węglowych. Kotły zużywają energię elektryczną, która jest wytwarzana w elektrowniach. Innymi zaletami są:

– Komfortowa i prosta obsługa

Kotły elektryczne są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Takie urządzenia wyposaża się w odpowiednie sterowniki, które sprawiają, że kocioł pracuje w pełni automatycznie. Ich obsługa ogranicza się zwykle do przestawiania pracy na tryb letni lub zimowy.

– Niskie koszty serwisowania

W związku z tym, że kotły elektryczne praktycznie nie wymagają okresowych przeglądów ich posiadacze mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

– Montaż i wygląd

Kotły elektryczne cechują się bardzo ładnym i estetycznym wyglądem. Urządzenia można w łatwy sposób powiesić na ścianie, niemalże w dowolnie wybranym pomieszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here