nowy akumulator

Dobry akumulator, czyli jaki? Taki, który przede wszystkim spełnia wymagania producenta, zapewnia szybki i bezproblemowy zapłon samochodu w różnych warunkach atmosferycznych, jest też odporny na warunki atmosferyczne i przede wszystkim posłuży nam przez dłuższy czas. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając akumulator?

Obsługowy, bezobsługowy, żelowy – jakie typy akumulatorów mamy do wyboru?

Akumulatory obsługowe to akumulatory starszego typu, które posiadają specjalne korki, umożliwiające uzupełnienie poziomu elektrolitu. Ten typ akumulatorów dochodzi już jednak w zapomnienie i najczęściej stosowane przez kierowców są akumulatory bezobsługowe, które nie wymagają uzupełnienia elektrolitu. Obecnie coraz większą popularność zdobywają akumulatory żelowe, które cechują się większą pojemnością. W akumulatorach żelowych zamiast elektrolitu występuje w formie żelu, kwas pomieszany z krzemionką. Akumulatory żelowe są nie tylko bardziej wydajne, ale tez bardziej odporne na ekstremalne temperatury, wstrząsy oraz uderzenia. W ofercie producentów akumulatorów możemy obecnie spotkać też akumulatory zaprojektowane z myślą a nowoczesnych samochodach, hybrydowych czy też wyposażonych w systemy Start-Stop, które są przystosowane do powtarzających się cyklów ładowania i rozładowywania, a także gwarantują bezproblemowe, natychmiastowe uruchamianie silnika podczas ruszania.

Parametry akumulatora – na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego akumulatora?

Najważniejsze parametry, które określają akumulator, to prąd rozruchowy oraz jego pojemność. To producent pojazdu określa w książce serwisowej odpowiednie parametry baterii, jaka powinna być zainstalowana w danym modelu. Pojemność akumulatora podawana jest w amperogodzinach – Ah, mówi ona o zdolności akumulatora do magazynowania energii elektrycznej. Pojemność akumulatora powinna być dopasowana do mocy silnika, a także tego, jak duże wyposażenie elektryczne jest w pojeździe. Jeżeli chodzi natomiast o prąd rozruchowy, który podawany jest w amperach – A, to ma on szczególne znaczenie w zimie, ponieważ to właśnie wtedy rozrusznik auta potrzebuje najwięcej energii, aby uruchomić silnik. Wartość prądu rozruchowego oznacza więc jak dużą ilość prądu, akumulator może wygenerować. Kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę, wybierając akumulator to układ biegunów w akumulatorze i naszym pojeździe. Każdy akumulator ma bowiem określoną swoją biegunowości i bieguny plus i minus przypisane do prawej lub lewej strony. Abyśmy mogli zainstalować akumulator, jego biegunowość musi zgadzać się z układem biegunów w naszym samochodzie. Ważny jest też kształt akumulatora, ponieważ każdy pojazd ma określone miejsce do instalacji  akumulatora, jeżeli dobierzemy akumulator o niepasujących do tego miejsca kształcie, jego instalacja nie będzie możliwa. Duży wybór akumulatorów samochodowych znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych online, takich jak  https://akumulatorsklep.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here