agent nieruchomości

Czy myślałeś kiedy o tym, aby rozpocząć pracę w nieruchomościach? Być może cały czas wąchasz się nad podjęciem decyzji, ponieważ nie wiesz jak wyglądają tam kwestie finansowe?  W tym artykule rozwiejemy wszelkie możliwości. Ile zarabia agent nieruchomości, czyli inaczej mówić pośrednik? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-agent-nieruchomosci/ 

Praca agenta nieruchomości – cechy idealnego kandydata

Agent nieruchomości to osoba, która ma sporo na głowie. Bardzo ważne jest, aby kandydat na to stanowisko był zorganizowany i trzymał się wszelkich terminów. Zagłębiając się charakterystykę pracy warto wspomnieć, że agent nieruchomości pracuje również w weekendy, a przynajmniej w soboty. Wymagana więc będzie od Ciebie elastyczność, w celu dostosowania się do potrzeb oraz możliwości klientów.  W końcu to od nich najbardziej zależą Twoje wyniki.

Co ma wpływ na wynagrodzenie agenta nieruchomości?

Na to wpływ będzie miał przede wszystkim staż pracy. Często zdarza się, że wynagrodzenie początkującego pracownika, stanowi małą część pensji jego doświadczonego kolegi. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również wielkość firmy. Małe przedsiębiorstwa nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich korporacji. Duże firmy oferują zazwyczaj bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również lokalizacja firmy. Zdarza się że podobne do siebie firmy znajdujących się w różnych miastach, mogą oferować odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Agent nieruchomości – ile zarabia?

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej jako agent nieruchomości wynosi 6400 zł. Jest to od 1700 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju. Pracując na zasadach umowy o pracę jesteśmy w stanie zarobić 4601 zł netto, ale umowie zlecenie 4836 zł netto. Kiedy pracujemy na umowie o dzieło możemy zarobić 5530 zł, a pracując na zasadach pracy B2B zarobimy 5306 zł netto. 

Najczęściej przyznawanym benefitem w pracy agencja nieruchomości jest dofinansowanie zajęć sportowych, służbowy telefon do celów prywatnych, prywatna opieka medyczna, a także świadczenia socjalne.

Zobacz też: http://www.yooki.pl/agent-nieruchomosci-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here