Mieszkania w miejscowościach sąsiadujących z dużymi miastami

Nie tak szybko miejsce, w którym mieszkamy nazywamy swoim domem. To miejsce, które musimy pokochać. To prawda, że największe znaczenie mają ludzie, którzy zamieszkują z nami cztery ściany. Doświadczenie jednak pokazuje, że do komfortu życia przyczynia się również lokalizacja mieszkania jaką wybieramy. Co wpływa na stałe miejsce naszego osiedlenia się?

Czynniki decydujące o miejscu zamieszkania

Dla jednych głównym, decydującym czynnikiem o miejscu zamieszkania jest rodzina. W zależności skąd pochodzą, tam szukają mieszkania. Nie wyobrażają sobie przeprowadzki w inne miejsce, choćby było sto razy piękniejsze, praktyczniejsze. Jest więc grupa ludzi, która całe życie przebywa w granicach jednej miejscowości. Dla innych decydującym czynnikiem jest praca. W małych miejscowościach czasem trudno o na tyle dobrze płatną pracę, żeby utrzymać rodzinę. Zmusza to część osób do przeprowadzki w rejon, gdzie łatwiej o pracę. Inni potrzebują całkowicie zmienić klimat, na przykład z wiejskiego na miejski lub na odwrót. Nie zawsze wynika to z potrzeb zdrowotnych, ale po prostu z potrzeby zmiany na coś innego. Jest też część osób, która od młodości marzyła o jakimś miejscu, mieście czy mniejszej miejscowości i w dorosłym życiu realizuje swoje plany.

Zmiana sytuacji gospodarczej

W ostatnim czasie ceny mieszkań bardzo wzrosły. Marzenie, które dla niektórych było już na wyciągnięcie ręki, jeśli chodzi o jego realizację, znowu oddaliło się w czasie. Kredyty nie są tak łatwo dostępne, jak parę miesięcy wcześniej, trzeba więcej posiadać więcej gotówki niż wcześniej. Szczególnie ceny mieszkań w dużych miastach wzrosły tak bardzo, że nie każdego, kto planował zakup mieszkania, stać w tym momencie na taką inwestycję. Ciekawą propozycją są: Smolec nowe mieszkanie. Dlaczego? Ponieważ ceny mieszkań w miejscowościach pod Wrocławiem są dużo bardziej korzystne niż w samym mieście. Wynika to zapewne stąd, że deweloperzy zapłacili za działki pod inwestycje dużo mniej niż w samym mieście. Mieszkania w podmiejskich miejscowościach cieszą się coraz większym powodzeniem.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie w mniejszej miejscowości?

Największym argumentem, to tak jak już wspomnieliśmy jest atrakcyjna cena. Cena jest o tyle niższa od mieszkania w mieście, że różnicę można wykorzystać na wykończenie wnętrza. Poza tym mniejsze miejscowości często są bardzo dobrze połączone komunikacyjnie z dużym miastem. Sprawia to, że czasem łatwiej dojechać nawet kilkadziesiąt kilometrów do miasta, niż przemieszczać się z jednej części miasta do drugiej. Nie zawsze sprawdza się więc twierdzenie, że im dalej od miasta, tym dłuższy dojazd. Życie w miasteczku jest często bardziej bezpieczniejsze, nie spotyka się tyle przemocy, kradzieży. Ludzie bardziej się znają, kojarzą jeden drugiego, jest ich mniej. Poza tym opłaty są dużo niższe niż w mieście. Dla wielu, jedną z bardziej znaczących zalet jest to, że mieszka się bliżej natury, przyrody, zieleni. Często wystarczy otworzyć okno, żeby cieszyć się świeżym powietrzem, pięknym widokiem, śpiewem ptaków. Nie trzeba daleko jechać, żeby pójść na relaksujący spacer. Dodatkowo, w takich miejscowościach czasami jest łatwiejszy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, dziecko ma blisko do szkoły lub przedszkola. Ilość sklepów i dyskontów również jest wystarczająca, można zaopatrzyć się w wszystko, co jest nam potrzebne. Nie ma potrzeby robić wyprawy do miasta, żeby kupić podstawowe produkty do życia.

Mieszkanie w mieście ma swoich licznych zwolenników. Coraz więcej osób dostrzega jednak zalety zakupu mieszkania w miasteczkach sąsiadujących z dużymi miejscowościami. Deweloperzy reagują na potrzeby i inwestują w budowę niskich osiedli w takich miejscowościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here