W jaki sposób przyznawana jest opieka nad dzieckiem podczas rozwodu?

0
611

Rozprawy sądowe bywają bolesne. Zwłaszcza dla najmłodszych, którzy są świadkami tego, jak rozpada się ich rodzina. Warto w takich sytuacjach robić wszystko, aby dojść do szybkiego porozumienia. Tak aby nie przedłużać niepotrzebnie cierpienia dzieci.

Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zwłaszcza wtedy, gdy obie strony (zarówno żona, jak i mąż) mają do siebie pretensje i nie chcą zgodzić się na pokojowe załatwienie całej sprawy. Najwięcej problemów w takich przypadkach sprawia kwestia dotycząca przyznania opieki nad dziećmi.

W normalnej sytuacji, gdy małżonkowie chcą się porozumieć, realizowana jest tak zwana opieka łączona. W innych przypadkach to sąd decyduje o jej kształcie. Niestety, mężczyźni często stoją na straconej pozycji, przez co muszą bardzo starać się o to, aby w sposób skuteczny walczyć o swoje prawa. Pomóc w tym może oczywiście odpowiedni prawnik rozwód. Warszawa na szczęście zapewnia dostęp do wielu specjalistów, którzy są w stanie pomóc w takich sprawach. Mowa tu zwłaszcza o adwokatach specjalizujących się w usługach kierowanych do mężczyzn.

Jak walczyć o opiekę nad dzieckiem?

Ostateczny wyrok jest wydawany na podstawie szczegółowych informacji, które muszą zostać dostarczone przez obie strony. Sąd analizuje między innymi warunki bytowe rodziców, kwestie finansowe oraz przywiązanie dziecka.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta muszą udowodnić, że są w stanie zagwarantować małoletniemu godne życie i spełnienie wszystkich podstawowych potrzeb. Oczywiście wpływ na decyzję ma również powód, dla którego rozprawa rozwodowa w ogóle została zapoczątkowana.

Całość odbywa się w ramach dość sztywnej procedury, która wymaga spełnienia szeregu formalności. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia będzie to bardzo trudne. I właśnie dlatego tak ważny okaże się ceniony prawnik rozwód. Warszawa jest jednym z tych miast, w których dobrych kancelarii nie brakuje. Realizowane przez nie usługi mają charakter kompleksowy. Oznacza to, że klienci mogą liczyć na pełną pomoc w udokumentowaniu swojej sytuacji finansowej, a także we wskazaniu, że to oni lepiej nadają się do opieki nad dzieckiem.

Współpracę z adwokatem należy rozpocząć od razu, już w przypadku otrzymania pozwu rozwodowego. Dzięki temu mężczyzna może mieć pewność, że zrobił wszystko, by we właściwy sposób walczyć o swoje prawa. Bez względu na to, czego dokładnie dotyczy rozprawa i jakie jest nastawienie drugiej strony. Wybór odpowiedniej kancelarii z tego powodu wydaje się kluczowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here