Wanny narożne

Wanny narożne nie cieszą tak wysoką popularnością jak ich prostokątne odpowiedniki, jednak w wielu przypadkach są wyborem nie tylko właściwym, ale wręcz optymalnym. Po wanny narożne sięgają osoby, które pragną zaoszczędzić wolną przestrzeń na podłodze, lub poszukują maksymalnie dopasowanego sposobu urządzania swojej łazienki. W obu przypadkach wanna narożna może pomóc Ci stworzyć przytulną przestrzeń do zażywania krótszych i dłuższych kąpieli, wykorzystując maksymalnie możliwości aranżacyjne Twojej łazienki. Poniżej wskazujemy na najważniejsze sprawy, o których powinien pamiętać każdy, kto decyduje się na zakup wanny narożnej. 

Wanny narożne – na miarę Twojej łazienki 

Wanny narożne najczęściej pojawiają się pomieszczeniach niedużych, w których zwykłe wanny prostokątne lub wolnostojące nie mogą zostać zamontowane. W takim wypadku wybór urządzenia narożnego pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce w rogu pomieszczenia. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na takie sprawy jak między innymi strona wanny, długość jej boków oraz obecność dodatkowych akcesoriów, pomocnych w czasie kąpieli. 

Rozmiary wanien są dość uniwersalne i wiele firm wytwarza swoje produkty zgodnie z nimi. Najczęściej spotkasz wanny narożne asymetryczne, których wymiary to 140×70, 140×80, 150×70, 150×80, 160×100 oraz 170×100. Modele asymetryczne cieszą się większym wzięciem niż ich symetryczne odpowiedniki. 

Wanny symetryczne występują najczęściej w rozmiarach 120×120 oraz 150×150. Są to dość przestronne wanny, które nie w każdej łazience znajdą wystarczającą ilość wolnej przestrzeni. Często jednak okazują się wyborem trafionym – zwłaszcza jeśli planujesz zażywać kąpieli we dwoje. 

Jaką wannę narożną warto wybrać 

Wanny narożne dzielą się także zgodnie z rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. W sklepowych ofertach znajdziesz przede wszystkim wanny wykonane z akrylu, materiału wysoce popularnego wśród producentów urządzeń sanitarnych. Z akrylu wykonywane są często także brodziki, umywalki, bidety i inne elementy wyposażenia. Z perspektywy wymogów łazienki, akryl jest wysoce atrakcyjnym wyborem. Nie nasiąka, jest gładki i łatwy w czyszczeniu, a na jego powierzchni z trudem powstają osady. Akryl jest też materiałem niezwykle lekkim, co ułatwia transport, wniesienie oraz montaż wanny narożnej. Wanny takie znajdziesz na elazienki, u internetowego dostawcy udostępniającego urządzenia sanitarne: https://elazienki.pl/k/wanny/narozne/

Wanny metalowe są wybierane z uwagi na ich odporność na odkształcenia, wysoką wytrzymałość termiczną oraz długą żywotność. Nazywane są również wannami emaliowanymi, stalowymi lub blaszanymi. Są nieco cięższe niż ich akrylowe odpowiedniki, jednak podobnie jak one są inwestycją na lata. 

Wanny mogą być wykonane także z tworzywa ABS, czyli specjalnej odmiany terpolimeru. Wanny takie pokrywane są warstwą akrylu, co stanowi dodatkową powłokę ochronną. Ich zaletą jest niższa cena niż wymienionych wcześniej grup wanien. Ponadto zachowują najważniejsze zalety wanien akrylowych – są odporne na zarysowanie, uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here