Wypadanie włosów witaminy

Jesień i wiosna to najtrudniejsze okresy dla wszystkich osób dbających o włosy. Zmiany temperatury oraz okresowy brak witamin fatalnie wpływają na kondycję naszej fryzury. Pamiętajmy, że w sposób naturalny dziennie tracimy około 100 włosów i jest to całkiem normalne. Związane jest to z naturalnym cyklem wzrostu i obumierania włosów. Zwłaszcza kobietom zależy na bujnych i lśniących włosach jednak ich ilość oraz długość życia związana jest z naszymi genami i nie do końca mamy na nie wpływ.

Jednak jeśli wypadających włosów pojawia się coraz więcej oznacza to, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Nie ma sensu jednak popadać wtedy w panikę, trzeba natomiast zastanowić się co możemy poprawić.

Dobrym pomysłem jest zrobienie kompletu podstawowych badań krwi. Już na podstawie takiego prostego badania można wykluczyć wiele obaw. Często problemy z tarczycą czy zaburzone wchłanianie insuliny objawia się właśnie złą kondycją włosów. Jednak najczęściej okazuje się, że problemem jest przemęczenie lub zwykłe osłabienie organizmu.

Wypadanie włosów witaminy i mikroelementy

Aby przeciwdziałać wypadaniu, musimy przede wszystkim zadbać o naszą dietę. Tylko odżywienie organizmu od wewnątrz i wzmożona pielęgnacja od zewnątrz może przynieść pożądane efekty. Na wypadanie włosów witaminy i mikroelementy mają zasadniczy wpływ. Ich brak najszybciej odbije się właśnie na włosach i paznokciach. Dlatego też na podstawie ich kondycji można zdiagnozować wiele niedoborów.

W okresach wzmożonego wypadania warto uzupełnić zdrową, zbilansowaną dietę witaminami i suplementami. Oczywiście najważniejsza jest odpowiednia dieta jednak nie zawsze wszystkie składniki możemy dostarczyć w jedzeniu. Przeciwko wypadaniu włosów można stosować też wszelkiego rodzaju wcierki takie jak: woda brzozowa, jantar, wcierki apteczne, pokrzywa czy inne zioła. Jeśli jesteśmy już w temacie ziół, bardzo popularne jest picie pokrzywy i wywaru ze skrzypu polnego. W sklepach zielarskich dostępne są też specjalne mieszanki ziołowe wspomagające porost włosów i przeciwdziałające wypadaniu. Jednak w przypadku picia wywaru z pokrzywy konieczne jest też szczególne zwrócenie uwagi na poziom magnezu, ponieważ zioło to często wypływa na jego wypłukanie z organizmu.
Warte uwagi są też maseczki do włosów. Obecnie mamy ogromny wybór zarówno w drogeriach, sklepach fryzjerskich jak i zielarniach. Te oparte na naturalnych składnikach są szczególnie warte polecenia. Najlepsze efekty bez wątpienia osiągniemy działając na kilku frontach jednocześnie. Kluczem w walce z wypadaniem włosów jest bowiem systematyczność i cierpliwość.

Podsumowanie

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wypadanie utrzymuje się przez dłuższy okres czasu i nie pomaga zbilansowana dieta, uzupełnianie niedoborów suplementami ani wcierki i maski konieczna może okazać się wizyta u dermatologa czy trychologa, który za pomocą specjalnej mikro kamery przyjrzy się naszej skórze głowy, zbada cebulki i ewentualnie skieruje na specjalistyczne badania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here