Zabieg na nietrzymanie moczu

Liczne ciąże i porody prowadzą u kobiet do problemów z trzymaniem moczu. Ta wstydliwa dolegliwość dotyka najczęściej kobiety pomiędzy 50, a 70 rokiem życia, ale również młode kobiety mogą mieć z tym problem, szczególnie jeśli w ostatnim czasie rodziły. Medycyna ciągle rozwija się, dlatego też obecnie kobiety mają do dyspozycji wiele różnych metod leczenia tego uciążliwego problemu. Leczenie nietrzymania moczu intensywnie się obecnie rozwija.

Leczenie nietrzymania moczu – co powinniśmy o tym wiedzieć?

Obecnie medycyna uro-ginekologiczna dostarcza pacjentom wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu. Można zacząć od ograniczania ilości spożywanych płynów, co sprawia, że zmniejszamy nacisk na pęcherz i ciśnienie, jakie wywiera mocz na jego ściany. Można także zrezygnować z napojów moczopędnych, takich jak na przykład kawa, czy cola. Należy pamiętać o najprostszym sposobie radzenia sobie z nietrzymaniem moczu, czyli o stosowaniu wkładek absorbujących wilgoć, jak i zapach. Nietrzymanie moczu zabieg – jest zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą leczenia tej jakże krępującej dolegliwości. Jeśli zauważamy u siebie objawy tej choroby, to zdecydowanie warto jak najszybciej udać się do urologa, który opracuje dla nas plan naszej terapii.

Zabieg na nietrzymanie moczu – czyli bardzo skuteczna metoda leczenia nietrzymania moczu

Popularnym sposobem zabiegowego leczenia nietrzymania moczu jest na przykład wprowadzenie pod cewkę moczową taśmy, po to by unieść i podeprzeć cewkę moczowej i jej połączenie z pęcherzem. Te zabiegi są często nazywane zabiegami pętlowymi. Warto dowiedzieć się o nich więcej i zapytać o nie swojego lekarza prowadzącego. Opisywana metoda jest mało inwazyjna i bardzo bezpieczna, co więcej nie wymaga zazwyczaj wprowadzania pacjenta w znieczulenie ogólne. Nietrzymanie moczu zabieg pozwala pacjentkom odzyskać jakość życia i poprawia znacznie ich samopoczucie i stan ogólny.

Zabieg na nietrzymanie moczu – co jeszcze warto o tym wiedzieć przed ostateczną decyzją?

Zdecydowanie warto wybrać taki szpital, czy klinikę, gdzie przeprowadza się dużo tego typu operacji urologicznych, ponieważ świadczy to o dużym doświadczeniu personelu i lekarzy. Warto wybrać ośrodek, który cieszy się dobrymi opiniami dotyczącymi zabiegów urologicznych. Jeśli zostaliśmy zakwalifikowani do operacji, to zdecydowanie warto z niej skorzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here