Chińska mapa twarzy

Z pewnością każdy wie, że skóra jest największym ludzkim organem. Dlatego nie jest dziwne, że widać na niej wszelkie zaburzenia, które się dzieją wewnątrz nas. Skóra informuje nas o nich w różny sposób, może to być wysypka, wypryski, zmiana kolorytu skóry, zaczerwienienie lub obrzęk.

Chińska mapa twarzy

Obrzęk oraz cienie pod oczami

Obrzęki i ciebie pod oczami bardzo często wskazują na kłopoty trawienne oraz pogorszenie stanu nerek i wątroby. Gdy zaobserwujemy u siebie takie dolegliwości, powinniśmy lepiej przyjrzeć się swojej diecie, czy na pewno jest odpowiednia.

Wypryski i zaczerwienienia na nosie

Nos jest to obszar, na którym w pierwszej kolejności może objawiać się trądzik różowaty. Nasilić takie objawy mogą tez inne czynniki, takie jak: ostre przyprawy, alkohol oraz przewlekła ekspozycja na słońce.

Ponad to wypryski oraz zaczerwienienie nosa mogą świadczyć również o nadciśnieniu i podwyższonym cholesterolu.

Wypryski na czole i skroniach

Gdy wypryski pojawiają się w okolicy czoła, może to sugerować że stosujemy nieodpowiednią dietę. Wtedy, żeby uzyskać poprawę powinniśmy zmienić sposób odżywiania oraz zwiększyć ilość spożywanej wody.

Przeczytaj też: http://www.yooki.pl/laserowe-zamykanie-naczynek-na-czym-polega/

Wypryski między brwiami

Wypryski między brwiami bardzo często informują nas o zaburzeniach pracy wątroby. Należy wtedy odstawić alkohol oraz tłuste jedzenie. Powinniśmy wprowadzić lekkostrawną dietę.

Wypryski przy linii włosów

Niedoskonałości na pograniczu włosów, wskazują na schorzenia nerek. Aby szybko pozbyć się problemu, powinniśmy odstawić kawę, cukier i zacząć pić 2 litry wody dziennie.

Wypryski na żuchwie

Wszelkie wypryski pojawiające się w okolicy żuchwy, informują nas o zaburzeniach hormonalnych, które toczą się w organizmie. Tutaj powinnismy udać się do lekarza, w celu wykonania podstawowych badań.

Wypryski na brodzie

Problemy skórne występujące na brodzie, mówią nam o problemach żołądkowych oraz jelita grubego. Koniecznie należy zwiększyć ilość błonnika w codziennej diecie i zrobić sobie oczyszczanie organizmu.

Wypryski w górnej części policzków

Wypryski w tej części twarzy, mogą wskazywać na problemy z płucami, mogą też być spowodowane przez bakterie gromadzące się na poduszce lub telefonie. Jeżeli pojawiły się również popękane naczynka, może mieć to powiązanie z paleniem tytoniu.

Źródło: https://www.dlasiebie.pl/

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here